Argentinská vodní elektrárna Yacyretá koupí tři Kaplanovy turbíny

8. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Argentinská vodní elektrárna Yacyretá koupí tři Kaplanovy turbíny Koupě tří nových o výkonu 270 MW a oprava tří nebo čtyř starých turbín na největší vodní elektrárně v Argentině představuje významnou šanci pro české firmy.

EBY, Entidad Binacional Yacyretá je společný podnik států Argentina a Paraguy, jehož hlavní aktivum, vodní elektrárna Yacyretá, je největší hydroelektrárnou v Argentině (3 200 MW, z toho 20 turbín á 155 MW). Obě země v květnu t.r. podepsaly dohodu o regulaci dluhů z doby vládnutí prezidentky Kirchner a budoucím rozvoji elektrárny na řece Paraná.

Součástí smlouvy je i úmluva o jejím rozšíření o tři nově instalované Kaplanovy turbíny o celkovém výkonu 270 MW. Původní termín pro podání nabídek do 30. 1. 2018 bude s největší pravděpodobností o 90 dní prodloužen, tedy zhruba do konce dubna.

Kromě koupě nových turbín, bude EBY opravovat tři nebo čtyři turbíny z 90. let minulého století a jednou z poptávaných částí budou vnější ochrany lopatek na spodní části turbíny.

Elektrárna Yacyretá

Elektrárna Yacyretá

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Buenos Aires (Argentina). Autor: Tomáš Hart, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek