Avokádo Hass - důvod návštěvy delegace evropských podnikatelů v Kolumbii

30. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 30.09.2018

Koncem září zavítala skupina 18 evropských podnikatelů do kolumbijského města Pereira za účelem bližšího seznámení se s produkcí avokáda Hass v zemi a posouzení Kolumbie jako potenciálního hlavního dodavatele této stále populárnější plodiny.
Na obchodní konferenci, která se konala 26. září, byly přítomny země jako Nizozemí, Velká Birtánie, Španělsko, Itálie, Německo a Belgie. Celá akce se pořádala za podpory Evropské unie, ProColombia a Národního sdružení pro zahraniční obchod (Analdex) a  Corpohass - subjekt, který podporuje výrobu a komercializaci tohoto typu avokáda v zemi. Dle informací ProColombia (agentura pro podporu investic, exportu a turismu) evropské firmy také navštívily plantáže a zpracovatelské závody, které leží v tradičních oblastech pěstování avokáda: Eje Cafetero s hlavním městem Pereira a Valle de Cauca v depatmentu Tolima.
Dle slov prezidenta ProClombia Flavia Santoro “je Kolumbie jedním z nejatraktivnějších dodavatelů tohoto typu avokáda na světě, protože zdejší klimatické podmínky dovolují tuto plodinu pěstovat celý rok. Proto zde existuje obrovský potenciál pro zvýšení vývozu s využitím mezinárodních obchodních dohod.”
Kolumbie už nyní patří mezi důležité dodavatele avokáda Hass pro trhy v USA a EU. Po banánech je to druhé nejvíce vyvážené ovoce. Tržby za prodej v roce 2017 dosáhly 53 milionů amerických dolarů. Před nedávnem se tato latinskoamerická země stala členem WAO (World Avocado Organizacion).

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: portafolio.co

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: