Belize zůstalo ostrůvkem angličtiny

3. 6. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Belize zůstalo ostrůvkem angličtiny Je to nejmenší, nejmladší a nejméně lidnatá zemička Střední Ameriky. Belize bylo dlouho britskou kolonií a získalo nezávislost až v roce 1981. I dnes je to ale stát pořád úzce provázaný s Velkou Británií. Díky tomu je v zemi úředním jazykem angličtina, což evropští byznysmeni kvitují s povděkem.

Do seznamu plusů vyplývajících z britského vlivu patří i dobrý sociální systém nebo bezplatné zdravotnictví. Přes Velkou Británii putuje do Belize také většina evropského zboží.

Celkově má ovšem Belize a jeho ekonomika před sebou ještě dlouhou cestu. Hospodářství omezuje nedostatek surovin i špatná dopravní infrastruktura. Ale jak to bývá, když něco chybí, je příležitostí to dodat. Problém je, že v Belize zatím chybějí i peníze, za které by země mohla v zahraničí nakoupit. Schůdnou cestou tak mohou být rozvojové projekty, jež v Belize platí nadnárodní organizace jako Světová banka nebo Karibská rozvojová banka.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTrade. Autor: Tomáš Stingl.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek