Bitva o nejlepší projekt v boji proti suchu jde do finále. Hlasujte

18. 9. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Veřejné hlasování o Cenu sympatie v soutěži Adapetrra Awards jde do finiše. Dvanáct finalistů soutěže pořádané Nadací Partnerství sbírá hlasy veřejnosti pro svůj projekt až do 25. září.

Od středy 18. září už však lidé nevidí, který projekt je na tom nejlépe, ani jaké mají skóre další finalisté. V posledním týdnu hlasování zůstane veřejnosti počet hlasů pro jednotlivé nápady skrytý.

„Lidé už odevzdali přes 8 tisíc hlasů, a to nás ještě čeká finiš do cílové rovinky. Zájem veřejnosti nás upřímně těší. Je vidět, že chytré nápady jak adaptovat naše města i krajinu na probíhající změnu klimatu mají u lidí ohlas,” komentuje aktuální dění vedoucí programu Adapterra Nadace Partnerství Martin Ander.  

Favoritem ptačí parky a louky

Dlouho se o Cenu sympatie nejúspěšněji ucházely Kozmické ptačí louky, jež mají aktuálně více než 1600 hlasů. Raketovým nástupem je však ve druhém zářijovém týdnu přeskočil Ptačí park Josefovské louky, který do 18. září nasbíral přes 3400 kliknutí. Na třetím místě se pohybuje Biocentrum Ostrůvek u Kobylí s více než 800 hlasy. 

Každý fanoušek může z jedné emailové adresy hlasovat dvakrát. Buď ještě silněji podpoří svého favorita, nebo ocení dva různé inspirativní projekty.

V Adapterra Awards bude uděleno celkem pět cen - z každé soutěžní kategorie hodnocené odbornou komisí jedna: volná krajina, zastavěná území, pracovní prostředí a náš domov. Páté ocenění poputuje výherci Ceny sympatie. Vítězné projekty budou vyhlášeny 4. listopadu 2019 v IPR CAMP Praha na konferenci Jak na sucho a horko - ve městě i v krajině.

Zástupci úspěšných projektů vyjedou na jaře 2020 na zahraniční exkurzi. Výherce kategorie Volná krajina navíc získá cenu 100 tisíc korun od hlavního partnera soutěže Nestlé Česko.

Redakčně upravená tisková zpráva Nadace Partnerství. Foto: Vojtěch Herout.
Portál BusinessInfo.cz je mediálním partnerem soutěže

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek