Bogota hlavním městem cyklistiky

17. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 17.10.2018

Tato slova potvrzuje také nedávná zpráva Meziamerické rozvojové banky, která říká, že Bogota je lídrem v užívání bicyklů a má nejhustší síť cyklostezek v celé Latinské Americe. Mimo jiné tento fenomén generuje více než 26 000 přímých pracovních míst v hlavním městě Kolumbie.

Cyklistická doavy neustále roste především díky programům jako “Al Colegio en Bici” (Do školy na kole) nebo “el Centro de la Bici" které propagují kolo jako levný, spolehlivý a ekologický dopravní prostředek.

Využívání kol podporuje také stále se zvětšující počet soukromých parkovacích míst pro bicykly. Momentálně město počítá s více než 10 00 místy v 210 soukromých zařízeních. Radnice zajišťuje bezmála 7000 míst, kam uživatel může odložit své kolo. Téměř 5000 z nich jsou součástí stanic MHD Transmilenio.

Jednou z priorit současného starosty Bogoty Enrique Peñalozy je vybudování dalších 200 kilometrů nových cyklostezek na území hlavního města a opravu 100 km těch stávajících, ještě před koncem jeho funkce v úřadu. Navíc všechny budoucí projekty v rámci zlepšení mobility hlavního města již počítají s výstavbou dalších stezek pro cyklisty.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: concejodebogota.gov.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: