Brazilská televize natočila dokument o České republice

7. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Brazilská televize natočila dokument o České republice Tým brazilského televizního programu Lugar Incomum natáčel v říjnu v České republice. Cílem incomingové mise, která se uskutečnila ve dnech 12. až 28. října 2018, byla prezentace České republiky jako ideální turistické destinace a prezentace českých firem jako perspektivního obchodního partnera.

Projekt byl realizován formou natáčení v šesti regionech ČR. Vybrána byla města, která představují hlavní lokální turistické atraktivity, nebo mají historickou vazbu na Brazílii. Štáb natáčel například v Praze, Kutné Hoře, Třeboni, Brně či Olomouci. Současně s tím dostaly příležitost prezentovat se také české firmy s potenciálem a zájmem o vývoz do Brazílie, v souladu s Mapou oborových příležitostí.

Na programu proto byla prohlídka showroomu Petrof, pivovar Litovel či Plzeňský prazdroj. V září 2017 zároveň proběhl v prostorách Generálního konzulátu České republiky v Sao Paulu úvodní seminář, během něhož byly realizačnímu štábu představeny některé průmyslové obory a výrobky, se kterými se následně seznámí v České republice.

Lugar Incomum je programem televizního kanálu Multishow, který je součástí nejvýznamnější TV skupiny Globo. Pokrývá celé území Brazílie a prostřednictvím Globo International je dostupný také v USA a Portugalsku. Během 1. pololetí 2018 kanál odvysílá celkem 8 dokumentů po 24 minutách o České republice, dále budou na sociálních sítích pořadu umístěny posty a informace také na webovém profilu televizního programu.

Projekt vznikl jako společná iniciativa Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED. Spolurealizátorem se na české straně stal Czechtourism, zapojeny byly i regionální centrály cestovního ruchu a soukromé subjekty. Rozsahem a zaměřením – spojením turistických a obchodních cílů, se jedná o jedinečný, dosud nerealizovaný projekt.

Informace poskytnuta generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek