Brexit oslabil poptávku po německých vozech, potvrzuje automobilový průmysl

6. 12. 2017

  • Země: DE - Německo
  • Datum zveřejnění: 06.12.2017

Britská měna oslabila v polovině roku 2016, kdy se Velká Británie rozhodla opustit osmadvacetičlenný blok. Právě i tato skutečnost přispěla k dvouprocentnímu poklesu exportu německých aut, a to na 4,3 milionů vozů, připustil šéf německé automobilové federace (VDA) Matthias Wissmann.

Pro německé výrobce automobilů je Velká Británie největší vývozní trh podle jednotkových prodejů a druhým největším co se týče finančního obratu, jelikož na ostrově provozují poměrně málo místních továren. „Doufáme, že Spojené království zůstane v alianci evropského trhu i po odstoupení z Evropské unie. Současná debata o tvrdé variantě není pro nás ani britský trh správná,“ uvedl Wissmann.

Další důvod, proč letos německý vývoz zaznamenal pokles, je stěhování výrobních závodů mimo Německo. Právě zahraniční produkce německých firem naopak poroste o sedm procent na téměř jedenáct milionů vozů.

Německá produkce vozů celkově představuje pětinový podíl na světovém trhu s automobily. A podle údajů VDA Němci vyrobili asi polovinu všech nově registrovaných vozů v Evropě.

Zdroj: The Local
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Německu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: