Budoucnost automobilky Volvo: Létající auta

24. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: SE - Švédsko
  • Datum zveřejnění: 21.09.2018

Švédská automobilka Volvo koupila startup Terrafugia za účelem inovace v oblasti létajících automobilů. Jejich létající vůz Transition se vyvíjel několik let a dostal několik upgradů na své interiéry, bezpečnostní kamery, zadní kamery, motor a další. První zkušební test proběhl v pořádku a vypadá to, že létající automobily budou k mání pro své první zákazníky už v roce 2019.
Létající automobil Transition bude moci letět rychlostí až 100 mil za hodinu a vystoupat do výšky 10 000 stop. Uživatelé budou samozřejmě potřebovat pilotní licenci, aby mohli provozovat tento létající automobil.
Sturtup Terrafugia předpokládá, že Transition bude užitečným prostředkem pro piloty, kteří přistávají na malých letištích a chtějí dojet až domů a bude také vhodný pro přistání na dálnicích, poznamenala společnost Digital Trends.
Prohlédněte si fotografie a video z prvního zkušebního letu v tomto článku: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5972569/Volvo-owned-startup-Terrafugias-flying-car-prototype-sale-2019.html

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Stockholm.
Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5972569/Volvo-owned-startup-Terrafugias-flying-car-prototype-sale-2019.html

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: