Budoucnost nových regionálních leteckých spojení právě začala

7. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 07.12.2018

Podle organizace Airport Council International bude Kolumbie čtvrtá země na světě s největším růstem letecké dopravy v příštích 20 letech. Před ní se nachází pouze Vietnam, Indie a Írán. Tyto údaje ukazují, že se Kolumbie stala jedním z hlavních leteckých trhů v regionu.
Důkazem toho je asi 36 milionů přepravených cestujících v roce 2017 a téměř 28 milionů od ledna do září roku 2018, což představuje nárůst o 2,7 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
Právě proto  Ústav civilního letectví zaměřuje v současné době veškerá svá úsilí na regionální konektivitu v odlehlých nebo špatně dostupných oblastech. V rámci společných projektů se soukromými firmami bylo již dosaženo vybudování spojů mezi městy Bahia Solano a Bogota a Medellín a dále pak Quibdo s městem Cali nebo města Rioacha a Neiva s Medellínem. Tato důležitá spojení usnadní příliv turistů a investic do těchto odlehlých regionů.
Plánuje se, že do roku 2030 vzroste počet přepravených cestujících na 100 milionů ročně a množství přepraveného nákladu se zdvojnásobí. Dalším ze zamýšlených plánů je zjednodušení a zefektivnění systémů nákladů letecké dopravy v souvislosti s daňovými odvody, což by mohlo mít nepochybně za následek zatraktivnění letecké dopravy a zvýšení počtu leteckých tras v zemi.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě 
Zdroj: portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: