Budvar, Škoda Kodiaq i elektronika: Obliba českých výrobků stoupá i v Kolumbii

29. 10. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Český export do Kolumbie letos vzrostl o 25 procent. Češi se chtějí utkat i o dodávky pro metro v Bogotě.

Budějovický Budvar o víkendu uvede své pivo na trh v Kolumbii. „V naší první dodávce je tmavý a světlý ležák v lahvích o objemu 330 mililitrů. Pivo budeme prodávat pod značkou Czechvar,“ informovala Renata Pánková, vedoucí exportních prodejů Budvaru. Jde o další příspěvek k rozšíření vývozu do jihoamerické země, na níž se po skončení tamější občanské války zaměřili čeští exportéři. Export letos prudce roste. „Meziročně si od ledna do června polepšil o celých 24,8 procenta,“ uvedl Jiří Jílek, ředitel kanceláře agentury CzechTrade v Bogotě. Vývoz tak v prvním pololetí dosáhl hranice zhruba půl miliardy korun.

O vstupu na kolumbijský trh uvažuje nově plzeňská Škoda Transportation. Má zájem o dodávky pro chystané metro v metropoli Bogotě za 12,9 bilionů pesos (v přepočtu zhruba 97 miliard korun). V první fázi má vyrůst trasa s 15 zastávkami o délce 24 kilometrů. Výběrové řízení na dodavatele má být na jaře příštího roku.

Pozici v Kolumbii chce posílit Škoda Auto. „Prodeje se pohybují zhruba na úrovni 150 vozů ročně. V současnosti pracujeme na nové obchodní strategii, uvedení modernizované Octavie a také SUV Kodiaq na kolumbijský trh. To je plánováno na závěr letošního roku,“ uvedl mluvčí společnosti Zdeněk Štěpánek.

Pod růst exportu se výrazně podepsal i vývoz mléčných výrobků, elektroniky, strojů a módy. V Kolumbii uspěla také společnost Medin, která tam nabídla chirurgické implantáty z oceli a titanu. „Podporujeme vývoz školením kolumbijských doktorů. Příští rok hodláme školení podpořit vysláním českého lékaře,“ řekl Pavel Šembera, obchodní manažer Medinu pro Latinskou Ameriku.

Převzato z deníku E15.cz. Autor článku: Tomáš Stingl.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek