Bylo to na draka, ale vydržela

19. 4. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Bylo to na draka, ale vydržela První roky podnikání prožila Tereza Havrlandová v dluzích. Její podnik Lifefood se však z finančního dna odrazil a dostal se až mezi největší světové producenty raw foodu.

To, co zažívá Tereza Havrlandová, je zřejmě snem každého podnikatele. Část roku tráví na prosluněných plážích, kde se věnuje své lásce, kitesurfingu, tedy jízdě na prkně taženém drakem. A firmu řídí přes e­maily a Skype.

Současný stav je výsledkem cesty, kterou by úspěšně zvládl jen málokdo. A na začátku byla vlastně náhoda. Když Tereza Havrlandová před dvanácti lety jako studentka práv na Vysoké škole ekonomické navštívila svoji sestru v USA, seznámila se s fenoménem raw food a půjčila si knihu o syrové stravě. Ze dne na den pak vyřadila z jídelníčku živočišnou stravu a přestala vařit.

„Přechodem na raw food se mi život obrátil o 180 stupňů. Moje tělo prošlo očistou, zbavila jsem se zažívacích potíží, zlepšila se mi kvalita pleti a vlasů. Vedlejším efektem bylo, že jsem zhubla. Ale to hlavní, díky raw foodu jsem se začala cítit plná energie, zdravá a svěží. Ti, kteří jsou na raw stravě dlouhodobě a znají ten pocit lehkosti, určitě potvrdí, že živé jídlo do důsledku naplňuje frázi: jste to, co jíte. Způsob, jakým se člověk stravuje, má ohromný vliv na jeho psychickou i fyzickou produktivitu,“ vysvětluje Tereza Havrlandová, podle níž je živé jídlo plné blahodárných živin, vitaminů, minerálů i enzymů a dodá lidem nejčistší energii z přírody.

Široká paleta dluhů

Krátce na to si v Austrálii při jedné z jízd na kitu ošklivě poranila rameno a kvůli náročné rekonvalescenci se musela vrátit domů do Čech. „Tehdy jsem se zhrozila, jak chudý je náš trh na raw food a vůbec jakékoli zajímavé biopotraviny či super foods. Jinými slovy, živá strava byla u nás v podstatě neznámým pojmem,“ vzpomíná Tereza Havrlandová. A tak nejdříve pro sebe a své přátele začala v roce 2006 pod hlavičkou Lifefood dovážet kvalitní potraviny ze zahraničí. A protože se jí nepodařilo najít nikoho, kdo by dokázal v tuzemsku vyrobit veganské potraviny bez chemie, přísad a lepku v raw kvalitě, pustila se do toho v roce 2007 sama.

V centru Prahy v Žitné ulici si pronajala polorozpadlou pekárnu, kterou přebudovala na sušárnu krekrů. Náklady na rekonstrukci a rozjezd výroby se vyšplhaly na osm milionů korun. A do zhruba stejné výše se dostaly dluhy, které Tereza Havrlandová měla. „Od studentských půjček, hypotéky na nemovitost rodičů přes vysoce úročené soukromé úvěry až po půjčky od různých kamarádů. Všeho dostatek,“ vypočítává Tereza Havrlandová svoji tehdejší míru zadlužení.

Terezka na kituNásledující období pro ni bylo fyzicky i finančně velmi náročné. Především udržení firmy v chodu, tedy náklady na platy zaměstnanců, nájem, energie a podobně, v době, kdy prodeje ještě negenerovaly dostatečné příjmy. A to vše za situace, kdy pracovala šestnáct hodin denně.

„První roky jsem spala jen pár hodin denně a ráno se budila s hrůzou, jestli budu mít na výplaty a jak jednou splatím milionové dluhy,“ líčí Tereza Havrlandová těžké období, které pro ni bylo noční můrou. „Nemohla jsem si dovolit zhroutit se. Samozřejmě že přišly momenty, kdy jsem si říkala, že to zabalím. Ale hned vzápětí mi došlo, že to stejně nejde a vlastně není, jak to zabalit. Takže jsem pokračovala dál,“ vzpomíná.

Hit veletrhu

Majitelka si sáhla na dno. Dlužila peníze a firma se stále nedokázala přehoupnout do černých čísel. Ale svému nápadu zůstala věrná a neucukla.

„Moje psychika dostala pořádně zabrat a ani moje tělo z toho nebylo úplně nadšené. Na zdraví se to naštěstí dlouhodobě nepodepsalo, věřím, že i díky tomu, že jsem si doplňovala energii z raw foodu,“ pokračuje Tereza Havrlandová. Změna nastala v roce 2009, kdy se společnosti podařilo proniknout na německý trh.

„O dva roky později jsme pak už byli schopni generovat stabilní příjem a začít splácet dluhy,“ dodává podnikatelka.

Součástí spolupráce s obchodním partnerem v Německu, který měl potenciál sehnat dostatek německých investorů, bylo vytvoření německé akciové společnosti Lifefood Rohkost AG. Ta odkoupila 49 procent českého Lifefoodu. „Ovšem na rozjezd distribuce v Německu tento fakt žádný významný vliv neměl, byť tato akciovka převzala výhradní distribuci do německy mluvících zemí. Ale rozhodně to pomohlo konsolidovat finanční situaci české firmy,“ vysvětluje Tereza Havrlandová, že z finančních potíží si musela pomoci hlavně sama.

K obratu k lepšímu jí pomohlo i to, že ani v těžkém období neztratila hlavu a dál hledala nové obchodní příležitosti. „Od začátku jsem věřila tomu, že o kvalitní, zdravé jídlo bude zájem. Zahraniční trh, kde byly biopotraviny a kvalitní jídlo roky etablované, nabízel bohaté možnosti. Vytipovala jsem si tedy nejvýznamnější veletrhy v Evropě a mezi ty nejdůležitější patřil a stále patří Biofach, na kterém se naše produkty staly hitem,“ říká Tereza Havrlandová.

Německý trh v současnosti představuje pro firmu zhruba 16 procent z celkového obratu. Výrobky Lifefood jsou tam zastoupeny ve specializovaných obchodech, zdravých výživách, ale zákazníci je kupují také prostřednictvím e­shopu na www.lifefood.de. „Nyní připravujeme objednávku pro síť prodejen Tegut, kam kromě nejprodávanějších výrobků začneme dodávat i novinku Rawsage, první raw veganskou klobásku v biokvalitě,“ popisuje zakladatelka společnosti svoje další plány. Velký zájem o potraviny Lifefood je také v Rakousku. Lifebar tyčinky půjde od dubna koupit v rakouské síti drogerií DM, následovat je tam budou raw proteinové směsi.

Tereza Havrlandová se přitom od počátku nepodílela jen na rozjezdu výroby a vytváření obchodní sítě, ale i na vývoji vlastních receptur pro raw potraviny.

„Vzhledem k tomu, že se v našem prostředí tehdy nebylo čím inspirovat, vycházela jsem ze své zkušenosti v zahraničí. Poměrně brzy jsem ale dospěla ke zjištění, že pokud chcete dělat poctivé zdravé raw jídlo, musíte se vydat svou vlastní cestou. Pečlivým výběrem ingrediencí ve špičkové raw biokvalitě, vymýšlením svých vlastních receptů, neustálým zkoušením a vylepšováním. Šla jsem na to intuitivně. A svou intuicí se řídím dodnes,“ vysvětluje Tereza Havrlandová.

„Mám také štěstí na báječné kolegy, pro které je Lifefood životní cestou. I proto to u nás vypadá tak, že pomalu co týden, to nový recept na inovativní produkt,“ dodává.

Zima na pláži

Společnost se za deset let rozrostla ve firmu s více než 110 zaměstnanci, jejíž loňský obrat přesáhl 215 milionů korun. V současnosti produkuje nejširší nabídku raw potravin na světě. Vlajkovou lodí mezi pětaosmdesáti druhy výrobků jsou energy tyčinky Lifebar a Lifebar Plus s přírodními super potravinami. Podnik vyváží do více než 25 zemí světa a export tvoří zhruba tři čtvrtiny veškeré produkce.

Protože už nejde o žádný startup, nebojí se Tereza Havrlandová trávit českou zimu v zahraničí a firmu řídit na dálku. Třeba z amazonského pralesa, kde hledá suroviny pro nové atraktivní výrobky nebo kontroluje dodavatele. „Jak už jsem říkala, mám štěstí na správné lidi – díky skvělým kolegům se nám daří udržovat firmu v prosperitě a v neustálém vývoji. O kvalitu se stará tým odborníků, který pečlivě kontroluje všechny suroviny a výrobu produktů. Sama osobně dohlížím na dodavatele, které pravidelně navštěvuji. Další věc je to, že ač jsem velmi často na cestách, díky internetu a Skypu funguji normálně, jako kdybych seděla v Praze ve firmě, ba dokonce efektivněji,“ popisuje svoji zkušenost.

Do budoucna ji lákají i další směry, do kterých by se mohla pustit. „Dosud neprozkoumanou oblastí se zajímavými příležitostmi je raw kosmetika. Inspirovaly mě k tomu návštěvy Brazílie, kde mě zaujaly různé rostliny, z jejichž semen a plodů místní lidé vyrábějí másla a oleje. Ale na to si ještě musíme pár let počkat,“ uzavírá Tereza Havrlandová.

Raw potraviny a super potraviny

Živé jídlo, známější pod anglickým názvem raw food, neprochází úpravou při teplotě nad 42 stupňů Celsia. Právě v tomto bodě se začínají ničit enzymy, které jsou důležité pro správné fungování organismu. Jako super foods jsou označovány potraviny s vysokým obsahem látek, které prospívají zdraví, například vitaminů nebo minerálů. Mezi super potraviny patří například kustovnice čínská (goji), řasy chlorella nebo spirulina, lněná semínka, mladý ječmen a další potraviny. (dal) JE TO ROZDÍL? Čas od času lze na internetu či v novinách najít příspěvky, kdy se pisatel pustí do testování některých super potravin a po týdnu zjistí, že nezaznamenal žádný rozdíl či pozitivní efekt. Fungují tedy skutečně super potraviny a raw strava? „Ono je testování a testování. Hodně záleží na individuálním přístupu, na způsobu života, který člověk vede, i na tom, jestli je v psychické pohodě. Pokud tomu člověk nepodřídí další věci, nevěnuje se tomu důsledně a v nějakém rozumném časovém rámci, těžko očekávat výrazné změny,“ upozorňuje Tereza Havrlandová.


Převzato z časopisu Profit
Autor: Dalibor Dostál

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek