Calgary otevírá oblast pro testování dronů a nových technologií

5. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CA - Kanada
  • Datum zveřejnění: 05.11.2018

Město vyčlenilo 50 hektarů v jihovýchodní průmyslové části, které nabídne jako vzdušný prostor pro účely hromadných zkoušek komerčních dronů.
Pokles v oblasti energetického průmyslu způsobený poklesem ceny ropy v letech 2014-2015 urychlil rozvoj GIS, uvádí Patti Dunlop z organizace Ekonomický rozvoj v Calgary.
“Je zde mnoho společností, které v době poklesu vzaly své inženýry, matematiky a další pracovníky a přesunuly je do oblasti rozvíjejících se nových technologií,” dodává.
“Energetický průmysl bude pro nás vždy základem, ale je tu víc než jen to.”
GIS systémy byly navrženy pro záznam, uchování, analýzu a řízení prostorových či geografických dat. Starosta Naheed Nenshi uvedl, že testovací prostor v Calgary bude požehnáním pro mnoho odvětví včetně ropného i plynového průmyslu a služeb v oblasti filmu i financí.
“Máme k dispozici část města, která je součástí nekonečné prérie bez jakýkoliv staveb, takže zde jako na prvním místě v Kanadě může vzniknout koncept, díky kterému můžeme umožnit firmám růst,” řekl při oficiálním otevírání testovací oblasti.
Nenshi také uvedl příklad způsobu, jakým mohou být nové technologie využity v každodenním životě. “Krupobití mi poškodilo střechu. Pojišťovací společnost byla schopná zajistit obhlídku škody pomocí dronu, a tak nemusel nikdo lézt po žebříku na střechu a zjišťovat tam vzniklé škody.”
Dunlop řekl, že pilotní projekt, který navrhoval testovací oblast v okolí města, byl úspěšný, což následně vedlo k otevření trvalé testovací oblasti. “Pokud vím, nikdo jiný zatím nezačal dělat něco podobného. Existuje jedno testovací místo v USA, ale v Calgary vzniklo první místo, kde takové testování umožňuje přímo město.”
Město určilo požadavky, které musí společnosti splnit, pokud chtějí testovací plochu používat. Jedná se například o licenční poplatek, potvrzení o pojištění odpovědnosti v minimální hodnotě 2 milionů kanadských dolarů a oprávnění ke speciálním letovým operacím s drony.

Zdroj: The Canadian Press
Zpracoval kolektiv pracovníků Zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: