Campeche a Tabasco se stanou novými speciálními ekonomickými zónami

15. 3. 2018

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 15.03.2018

Tuto středu byly státy Campeche a Tabasco Comisión Intersecretarial, vládní komise zodpovídající za koordinaci procesu implementace státní politiky, zařazeny do programu Speciálních ekonomických zón (ve špan. Zonas Especiales Económicas, ZEE).
V letošním roce se nově do programu zapojilo celkem 7 regionů, které předpokládají investice ve výši 8 miliard dolarů. Vedle Tabasca a Campeche se jedná o přístav Salinas Cruz v Oaxace, Lázaro Cárdenas v Michoacánu, Coatzacoalcos ve Veracruzu, Puerto Chiapas v Chiapasu a Progreso ve státě Yucatán. 
První povolení opravňující společnosti se v těchto regionech podnikat by měla být vydána v dubnu či nejpozději v květnu. Přístavy Dos Bocas (Tabasco), Ciudad del Carmen (Campeche) a Seybaplaya (Campeche) se mají stát útočištěm pro společnosti podnikající v oblasti energetiky či v zemědělsko-průmyslovém sektoru.
Federální zákon o Speciálních ekonomických zónách, prosazen dosluhující vládou v čele s prezidentem Enriquem Peña Nietou v roce 2016, má výrazně podpořit hospodářský růst těch mexických států, které jsou ve srovnání s průmyslově bohatými severními či centrálními regiony považovány za ekonomicky zaostalejší. Od vytvoření speciálních ekonomických zón si vládní představitelé mimo jiné slibují snížení chudoby, kterou je většina obyvatelstva těchto regionů postižena, či zlepšení infrastruktury v oblastech.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: