Ceny SDGs potřetí ocení české firmy za udržitelné podnikání

28. 2. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Česko již třetím rokem pokračuje v udílení unikátního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN, které je inspirací pro celý svět. Hlásit projekty, které přispívají nejen k lepšímu Česku, je možné od 1. do 31. března 2019.

Ceny SDGs 2019 opět ocení konkrétní projekty, strategie a aktivity, které podnikají organizace či jednotlivci, a přispívají tak k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs). Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodly všechny členské státy OSN v rámci takzvané Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká. Ceny SDGs motivují hráče z řad byznysu, neziskových organizací, institucí veřejné správy i široké veřejnosti k začlenění udržitelnosti do každodenního života.

Nominovat projekt, produkt nebo službu, které napomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje, je možné do 31. března 2019 po vyplnění přihlášky, a to v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a také cena České rozvojové agentury.

Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Do Cen SDGs se zapojí také široká veřejnost, která bude mít možnost od 29. dubna do 19. května 2019 vybrat prostřednictvím online hlasování nejlepší projekty v kategoriích Byznys a Veřejná sféra. Ceny SDGs 2019 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 30. května 2019.

„V řadě zemí chybí silný politický leadership, který by nastavil potřebné vize a politické rámce k tomu, aby svět směřoval tím správným směrem. O to více si ceníme partnerství se státní správou v Česku, která aktivně pomáhá šířit principy udržitelnosti mezi byznys i širokou veřejnost,“ dodává Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Ceny SDGs jsou ukázkou unikátní spolupráce mezi sektory (tzv. Public Private Partnership). Jedná se o první nezávislé oceňování naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN na světě, které se v Česku udílí již potřetí. Ceny SDGs 2019 udílí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Redakčně upravená zpráva Asociace společenské odpovědnosti

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek