Černá Hora: Dům medu brzy obdrží výrobní linku pro medové obaly

30. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: ME - Černá Hora
  • Datum zveřejnění: 30.11.2018

Mistopředseda vlády a ministr zemědělství a rozvoje venkova Milutin Simovič a generální ředitel společnosti Agrotec, jednoho z největších evropských výrobců zemědělských zařízení, Marco Girelli, podepsali smlouvu o nákupu automatické plničky medu, která bude instalována v Domu medu v Danilovgradu.
Nákup nových zařízení je pokračováním společných, nepřetržitých a partnerských aktivit vlády a včelařů, tj. Ministerstva zemědělství a Asociace včelařských organizací Černé Hory za účelem vytvoření podmínek pro zlepšení včelařství, posílení zemědělství v oblasti brandingu a kvality černohorského medu.
Smlouva předpokládá nákup kompletní automatické linky na balení medu. Stejná smlouva upravuje pořízení doprovodného zařízení pro skladování, homogenizaci a dekrystalizaci medu, jakož i vybavení pro praní a sterilizaci obalů a dalších doplňků potřebných pro proces balení medu. Obstarávání zařízení je realizováno v rámci programu MIDAS. Hodnota smlouvy je 86,3 tisíc eur, s datem dodání zařízení šest týdnů od data podpisu. Pokud vše bude podle plánu, zařízení by mělo být doručeno počátkem ledna 2019.

Zdroj: Portal Analitika
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: