Černá Hora: Společnost Montenegro Airlines je nejrychleji rostoucí společností v bývalé Jugoslávii počtem přepravovaných cestujících

30. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: ME - Černá Hora
  • Datum zveřejnění: 30.11.2018

Národní dopravci z bývalé Jugoslávie převezli během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přes 5,2 milionu cestujících, informoval portál Ex YU Aviation.
Společnosti Croatia Airlines, Adria Airways a Montenegro Airlines zaznamenaly v porovnání s loňským rokem nárůst počtu cestujících, zatímco společnost Air Serbia poklesla a společnost provozovala méně letů. Společnost Air Serbia i nadále zastávala pozici nejrušnějšího vnitrostátního leteckého dopravce v bývalé Jugoslávii, a to navzdory poklesu počtu obsluhovaných cestujících. 
Během období leden až září společnost Montenegro Airlines obsluhovala 527 532 cestujících, což představuje nárůst o 13,6 procent ve srovnání s rokem 2017, čímž se stala nejrychleji rostoucí společností v bývalé Jugoslávii na základě procentuálního růstu.
Růst ve všech sektorech je důsledkem uplatnění optimální obchodní strategie a zodpovědného plánování zdrojů a nákladů, které měly v průběhu roku pozitivní dopad na provozní výsledky, uvedla letecká společnost.
Téměř čtvrtinu cestujících, kteří projížděli dvěma mezinárodními letišti v zemi, Podgorici a Tivtu, přepravovala společnost Montenegro Airlines.

Zdroj: CDM Portal 
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: