Česká firma získala ve Španělsku prestižní ocenění Quality Innovation Award

21. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká firma získala ve Španělsku prestižní ocenění Quality Innovation Award Česká firma OIG Power získala za svůj inovační systém bateriového úložiště prestižní cenu Quality Innovation Award. Slavnostního předání ve španělském Bilbau se dne 8. února 2018 zúčastnila i velvyslankyně Kateřina Lukešová.

Český start-up OIG Power s.r.o. (Omnia Invest Group) vyvinul systém CES BATTERY BOX, který v duchu decentrální energetiky propojuje výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů s jejím skladováním v domácnostech a uspokojováním konkrétních energetických nároků spotřebitele.  

Ocenění Quality Innovation Award vzniklo ve Finsku v roce 2007 a uděluje se jednou ročně. Původně národní soutěž se od roku 2010 stala mezinárodní. Soutěž pořádá Laatukeskus Excellence Finland, finská nezisková organizace věnující se zvyšování výkonu produktů. Smyslem soutěže je vyhledat a ocenit systematicky se rozvíjející inovace, které mají potenciál reálné produkce a vynikajících výsledků.  

Česká republika patří ke stálicím mezi oceňovanými subjekty. V minulosti ocenění získaly následující české firmy: ŠKODA JS a.s. za senzory neutronového toku a zařízení pro odstraňování termočlánků v jaderných reaktorech (2016), BIOUHEL.CZ s.r.o. za zařízení na karbonalizaci biologicky rozložitelných materiálů za použití odpadového tepla (2014), Plzeňské městské dopravní podniky a.s. za umožnění nabíjení Plzeňské karty pomocí automatizovaného platebního automatu (2014) a Europ Assistance s.r.o. za systém WebInvoicing pro řetězec Europ Assistance v oblasti asistenčních služeb.

Velvyslankyně se v rámci své cesty do Baskicka zúčastnila dne 7. 2. 2018 rovněž tradičního setkání mezi zastupitelstvem provincie Baskicko, baskickou Obchodní komorou a konzulárním sborem v Baskicku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Madridu (Španělsko). Autor: Jana Korbelová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek