Česká hutní firma kupuje německou

18. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká hutní firma kupuje německou Česká strojírenská a hutní společnost Metal Trade Comax z Velvar odkoupila koncem loňského roku od investorů mnichovské investiční skupiny Orlando Management AG veškeré podíly bavorské firmy na výrobu hliníkových slitin Oetinger Aluminium Gruppe GmbH.

Výrazná akvizice české firmy umožní vznik předního evropského zpracovatele hliníkových slitin, rozšíří nabídku výrobků a služeb a otevře nové trhy oběma firmám.

Prodej oznámili Bavoři v tiskovém prohlášení ze dne 9. ledna 2018 a potvrdila zástupkyně české firmy paní Lenka Balousová na mezinárodním veletrhu Euroguss 2018 v Norimberku. Převzetí bavorské firmy českou společností umožní vznik předního evropského zpracovatele hliníkových slitin s celkovou kapacitou přes 220 000 t/rok. Obě firmy budou pokračovat ve svých dosavadních obchodních aktivitách, ale v nadcházejících měsících zintenzivní vzájemnou spolupráci a sladí své obchodní plány.            

Společnost Oetinger Aluminium Gruppe GmbH je předním německým dodavatelem hliníkových slitin se dvěma závody ve Weißenhornu a Neu-Ulmu v Bavorsku, specializovaný na „just-in-time“ dodávky tekutého hliníku.     

Společnost Metal Trade Comax, a.s. je jedním z prvních realizátorů kontinuálního lakování v Evropě a jediným výrobcem kontinuálně lakovaného plechu v České republice. Vyrábí rovněž slévárenské slitiny a předslitiny neželezných kovů na bázi hliníku a mědi ve formě ingotů a jako první v ČR poskytuje od roku 2015 vedle dodávek ingotů i dodávky tekutého hliníku. Společnost má čtyři výrobní závody a zaměstnává přes 560 zaměstnanců. Přes polovinu výrobků společnost vyváží do zahraničí, ročně investuje stovky milionů korun do rozvoje a nových technologií.

Ředitel firmy Oetinger Aluminium p. Roland Keller je potěšen, že se firma stane součástí dynamické společnosti. S českým strategickým investorem a partnerem doufá v posílení pozice v oboru výroby hliníkových slitin a rozšíření palety výrobků a služeb a věří ve společné úspěšné rozšíření působnosti na stávajících trzích i v nových regionech a odvětvích.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Mnichově (Německo), s využitím tiskové zprávy Oetinger Aluminium GmbH a informací Metal Trade Comax, a.s. Zpracovala: L. Holinková.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek