Česká krása i design vzbudily velký zájem v Kazachstánu

3. 10. 2018 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Česká krása i design vzbudily velký zájem v Kazachstánu Dne 27. září 2018 Velvyslanectví ČR v Astaně uspořádalo ve spolupráci se Svazem výrobců skla a bižuterie ČR kulturně-prezentační akci s názvem „Století českého designu“. Akce se uskutečnila v hlavním městě Astaně v rámci oslav 100 let výročí založení Československa.

Hlavním programem večerní akce se stala módní přehlídka šatů a bižuterie českých firem s názvem „Made in Jablonec 2018 – Sto let inspirace“. Čtyři české a čtyři kazachstánské modelky předvedly publiku 30 modelů šatů a bižuterie české provenience. Doprovodnými akcemi byla B2B jednání českých firem na téma spolupráce v oblasti skla a designu a výstava produkce českého skla, kosmetiky, bižuterie a vozidel Škoda.

Největší zájem návštěvníků byl pozorován o prohlídku vozů Škoda auto vyrobených v usť-kamenogorské montovně „Azija Avto“ a o ochutnávku točeného originálu piva Budvar. Velkou propagaci svých výrobců hlásily firmy „Alpa Asia“ (distributor české léčebné kosmetiky), „Granát Turnov“ (klenoty s českým granátem) a obchody „Praga“ s českým sklem. Nečekaný úspěch zaznamenala výstava a ukázka výroby jablonecké bižuterie (firem „JSB Bijoux“, „Misamo“). V závěru večera byly hostům rozdány upomínkové bižuterní předměty. Celkově se večerní přehlídky a rautu zúčastnilo přes 200 lidí.

Akce „Století českého designu“ byla primárně zaměřena na prezentaci a pozvednutí image České republiky jakožto centra nejen průmyslové výroby, ale též užitného umění. Dle dosavadních ohlasů měla akce Velvyslanectví obrovský úspěch jak u kazachstánského, tak i mezinárodního (z řad diplomatů) obecenstva a vybočila se svým neotřelým formátem z řad klasických oficiálních akcí pořádaných v Astaně. O akci projevila zájem i kazachstánská média – TV MIR natočil během večera reportáž do pořadu „Evrazija v trendě“.

Akce by se nemohla uskutečnit bez štědré finanční podpory sponzorů – společností Bipek Avto-Azija Avto, Fosfa a.s., Vostočnaja Kommerčeskaja, Home Credit Bank, Caravan Beverage Group a agentury CzechTourism ve spolupráci s Belavia Airlines. Poděkování též patří partnerům akce  - obchodům s českým sklem Praga, Alpa Asia, JSB Bijoux s.r.o., MISAMO s.r.o., Granát Turnov a Mikenopa.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán). Autorka: Olga Kalinová, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek