Česká oficiální účast na mezinárodním veletrhu Central Asian Industrial Week v Uzbekistánu

16. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká oficiální účast na mezinárodním veletrhu Central Asian Industrial Week v Uzbekistánu Devět českých firem se v rámci oficiální účasti představilo na mezinárodním veletrhu Central Asian Industrial Week ve dnech od 15. do 17. 11. 2017 v Taškentu. Do akce byly zahrnuty oborové výstavy Machinery Central Asia (strojírenství), Trans Uzbekistan (doprava a logistika), Securika (obrana, bezpečnost, požární ochrana) a Mining World (důlní těžba). Veletrh se stal vhodným odrazovým můstkem pro průnik dalších českých exportérů na uzbecký trh.

Ve dnech od 15. do 17. listopadu 2017 se v hlavním městě Uzbekistánu otevřel 10. ročník komplexu mezinárodních výstav Machinery Central Asia, Transport and Logistics, Securika/CAIPS a Mining World. V rámci české oficiální účasti zde na ploše 105 m2 představilo svůj výrobní a dodavatelský potenciál devět exportérů. Mezi 120 firmami z 22 zemí světa tak česká oficiální účast vytvořila největší společnou národní expozici.

Česká expozice na Machinery Central Asia

Česká expozice na Machinery Central Asia

V rámci oficiálního otevření jako první představitel diplomatického sboru vystoupil se zahajovací řečí velvyslanec České republiky Jaroslav Siro. Ve svém projevu ocenil probíhající ekonomickou reformu v Uzbekistánu a potvrdil připravenost českého průmyslu participovat na rozvoji a modernizaci ekonomiky země. Po slavnostním otevření českou expozici navštívili vedoucí představitelé Ministerstva pro mimořádné situace, státní společnosti Uzmachsusimpex (vládní nákupy pro obranu a vnitro) a Svazu přepravců Uzbekistánu.

Vystoupení pana velvyslance J.Sira na otevření výstavy

Vystoupení pana velvyslance J.Sira na otevření výstavy

V den zahájení výstavy se v odpoledních hodinách v rámci doprovodného programu konal podnikatelský seminář s účastí více než čtyřiceti zástupců uzbeckých firem, na němž kromě vystoupení velvyslance o spolupráci mezi Českem a Uzbekistánem a prezentace služeb poskytovaných českým vývozcům a uzbeckým dovozcům proběhlo bližší představení výrobního a dodavatelského portfolia českých vystavovatelů.         

Jednání se zástupci firem na Machinery Central Asia

Jednání se zástupci firem na Machinery Central Asia

Příležitost představit se využily české společnosti Armaturka Vranová Lhota, a.s. (armatury, šoupátka a klapky pro klasickou a jadernou energetiku, plynárenství, vodárenství a chemický, petrochemický a hutní průmysl), FERRIT s.r.o. (přeprava materiálu a osob v dolech, důlní stroje a zařízení, závěsné transportní systémy, pozemní kolejová doprava), Jihostroj, a.s. (hydraulická čerpadla, hydraulické válce a děliče průtoku), LEVEL s.r.o. (telematické systémy určené k zabezpečení a monitoringu vozidel, lokomotiv, vagónů, osob a zásilek).

Dále pak MESIT aerotrade, a.s.(letecká technika, vybavení pro letiště, systémy modernizace letadel, komunikační a navigační systémy, hlasové a datové zapisovače, systémy nočního vidění), MORAVIA STEEL a.s. (produkce hutnického průmyslu pro stavebnictví, automobilovou výrobu a inženýring), OEZ s.r.o. (jistící, ochranné, spínací a monitorovací přístroje do elektrických rozvaděčů), TMC CR, s.r.o. (stroje a zařízení pro hutnictví, ropný a plynárenský průmysl) a HYDROMA, spol. s.r.o. (hydraulické rozvody a agregáty s elektronickým ovládáním).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán). Autor: Ing. Juraj Melioris, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek