Česká oficiální účast na veletrhu InnoTrans 2018 v Německu

4. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Dvanáctý ročník mezinárodního železničního veletrhu InnoTrans 2018 se konal ve dnech od 18. do 21. září 2018 v Berlíně. V letošním roce se zúčastnil rekordní počet vystavovatelů, a to celkem 3062 vystavovatelů z 61 zemí celého světa. Silné zastoupení na veletrhu měly i české firmy.

Za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR se v rámci oficiální účasti České republiky ve společném stánku představilo 14 firem včetně Asociace podniků českého železničního průmyslu – ACRI. Přední světový veletrh přilákal do Berlína přibližně 160 000 návštěvníků z více než 110 zemí.

„Velmi silné zastoupení českého železničního průmyslu na InnoTransu je důkazem jeho významu i významu německého trhu pro české firmy i jako brány do dalších zemí,“ uvedl při slavnostním otevření oficiální české společné expozice Ministerstva průmyslu a obchodu ČR na veletrhu InnoTrans český velvyslanec v Německu Tomáš Jan Podivínský. Podle jeho slov jsou důležité jak velké zakázky typu dodávek lokomotiv nebo tramvají, tak i subdodávky pro další dodavatele.

„Letošní účast na veletrhu InnoTrans patří mezi velice úspěšné. V rámci oficiální účasti České republiky vystavovalo ve společné expozici 14 firem a za celou Českou republiku se veletrhu účastnilo celkem 80 firem. Veletrh přináší skvělou příležitost k jednáním se zahraničními partnery z různých zemí světa, je to jedinečná platforma jak pro jednání, tak pro prezentaci nových výrobků a služeb. Pro firmy železničního průmyslu se jedná o nejdůležitější mezinárodní veletrh s oborovým zaměřením,“ uvedla generální ředitelka ACRI paní Marie Alžběta Vopálenská.

Mezinárodní veletrh z oblasti transportní techniky InnoTrans se stává neodmyslitelnou volbou nejen pro dodavatele vozidel a komponent, ale i pro české výzkumně vývojové společnosti. „Společnost AV R&D, s.r.o prostřednictvím účasti na veletrhu InnoTrans 2018 představila portfolium vývojových služeb a dodávek zkušebních zařízení širokému spektru partnerů z oblasti kolejové dopravy. Nově zařazená aplikace technologie IoT (tzv. internet věcí) na zkušebních zařízeních a představení vize přenosu těchto IoT aplikací na kolejová vozidla byla vyhodnocena jako inovační potenciál pro oblast vývoje, výroby a servisu tohoto průmyslového odvětví,“ sdělil výkonný ředitel společnosti Jaroslav Malý.

„Díky výstavě InnoTrans, která se uskutečnila pod názvem ‚Future of Mobility‘, jsme se setkali jak se stávajícími obchodními partnery, tak s celou řadou zástupců firem z celého světa, podnikajících v oboru dopravních technologií na železnici. Věříme, že prostřednictvím takto vybudovaných vztahů se zvýší potenciál a konkurenceschopnost naší firmy na trhu jak v ČR, tak i ve světě,“ zhodnotil účast obchodní ředitel společnosti Kapsch CarrierCom pan Petr Vítek.

Letos se v rámci české oficiální účasti na veletrhu InnoTrans 2018 představily světovému trhu tyto společnosti: ACRI, ACER VOLTAGE, AV R&D, Kapsch CarrierCom, LA Composite, LOKEL, ROSTEX VYŠKOV, SKD TRADE, STARMON, SVÚM, T-CZ, VÚKV, VZÚ Plzeň, WALBO RAILWAY.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek