Česká republika na veletrhu PHILOXENIA 2017 v Řecku

13. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika na veletrhu PHILOXENIA 2017 v Řecku Ve dnech od 10. do 12. listopadu 2017 se v Soluni uskutečnil 33. ročník mezinárodního veletrhu cestovního PHILOXENIA. Účast velvyslanectví ČR se na tomto veletrhu již stala tradicí. Zástupci zastupitelského úřadu a honorárního konzulátu ČR v Soluni zde řeckým touroperátorům i veřejnosti představují Českou republiku jako turistickou destinaci.

Kromě toho byla na informačním stánku ČR přítomna také zástupkyně cestovní kanceláře TRAVEL2PRAGUE a jako doprovodná akce zde proběhla prezentace pivovaru Primátor. Českou expozici slavnostně otevřel velvyslanec ČR Jan Bondy.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu PHILOXENIA patří k nejvýznamnějším na Balkánském poloostrově. Paralelně s ním probíhá veletrh HOTELIA zaměřený na ubytování a další turistické služby. Organizátor veletrhu, agentura HELEXPO S.A., tradičně nabízí zahraničním zastupitelským úřadům informační stánek v hlavním pavilonu. Agentury CzechTourism a Prague City Tourism odmítly přímou účast, poskytly však propagační materiál. Pozvání naopak přijala zástupkyně turistického informačního portálu a cestovní kanceláře TRAVEL2PRAGUE s.r.o. paní Kateřina Marková. 

Slavnostní otevření české expozice proběhlo za účasti velvyslance ČR Jana Bondyho a honorární konzulky ČR v Soluni paní Margarity Ignatidou. Řecký zástupce náchodského pivovaru Primátor pak využil nabídky velvyslanectví a během veletrhu prezentoval produkci pivovaru.

Letošního již 33. ročníku veletrhu PHILOXENIA se zúčastnilo 400 vystavovatelů z 18 zemí a doprovodného veletrhu HOTELIA dalších 200. Paralelně s veletrhy proběhlo okolo 5 500 B2B setkání vystavovatelů s hosted buyers ze 34 zemí. Počet návštěvníků překročil 20 tis.

Příští 34. ročník veletrhu PHILOXENIA se uskuteční ve dnech od 9. do 11. listopadu 2018. Protože v Řecku není zastoupení agentury CzechTourism, Velvyslanectví hodlá pokračovat v roce 2018 v osvědčené tradici a znovu prověří zájem turistických organizací a podniků z ČR o spoluúčast.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Athénách (Řecko). Autoři: Milan Fischer, zástupce velvyslance; Jitka Chromcová, asistentka pro obchodní, ekonomickou a politickou agendu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek