Česká republika se v Dubaji představila v roli atraktivní turistické destinace

18. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika se v Dubaji představila v roli atraktivní turistické destinace Agentura CzechTourism ve spolupráci se zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí uspořádala v Dubaji prezentaci českých firem z oblasti cestovního ruchu a lázeňství. Akce byla realizována v rámci programu na podporu ekonomické diplomacie PROPED a byla začátkem road show propagující Českou republiku v regionu Středního východu.

Prezentační akce s následným workshopem, která se konala dne 11. 11. 2018 v hotelu Hilton Habtoor City v Dubaji, byla v letošním roce organizována ve spolupráci s ostatními partnerskými zeměmi v rámci V4. Česká republika je již v regionu Blízkého východu dobře známa jako ideální destinace pro lázeňskou a zdravotní turistiku, a proto se letošní  roadshow zaměřila zejména na propagaci dalších segmentů turistického trhu, jako jsou pobyty v přírodě, kulturní akce a historické památky, z nichž je řada pod ochranou UNESCO.

V průběhu semináře se představilo celkem sedm českých společností: Fashion Arena Prague Outlet , Quix Event s.r.o., Graficon DMC, Four Seasons Travel s.r.o., Savoy Westend Hotel, Spa Teplice a Vizit Europe Dmc. Uvedené společnosti měly v průběhu akce jedinečnou příležitost k jednání o možnostech vzájemné spolupráce s místními subjekty z řad cestovních kanceláří a touroperátorů, kterých se zúčastnilo na sedm desítek.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty). Autor: Daniel Blažkovec, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek