České baterie vstupují na americký trh – založení US pobočky firmy HE3DA

27. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České baterie vstupují na americký trh – založení US pobočky firmy HE3DA Dne 8. listopadu 2017 byla v Nevadě založena americká pobočka českého výrobce baterií firmy HE3DA. Založení pobočky byla mj. přítomna česká honorární konzulka v Nevadě paní Olga Martin, rovněž jako zástupci z kanceláře nevadského guvernéra, se kterými nyní firma HE3DA jedná o možnostech podpory ze strany nevadského státu.

Cílem firmy HE3DA je ve tří až čtyřletém časovém horizontu postavit v USA závod na sériovou výrobu baterií, jenž by měl být podobný tomu, který je nyní ve výstavbě v obci Horní Suchá v Moravskoslezském kraji.

Spojené státy představují pro oblast skladování energie obrovský trh, který navíc nyní dramaticky roste.  Z tohoto pohledu jsme rádi, že máme tu čest s firmou HE3DA spolupracovat a pomáhat ji se vstupem na severoamerický kontinent, uvádí zástupce Velvyslanectví ČR ve Washingtonu Petr Michálek.

Hlavním tahounem růstu je prozatím Kalifornie, ve které je rozvoj skladovacích kapacit podpořen speciální legislativou. Postupně se však přidávají i ostatní státy USA. Technologie baterií HE3DA je v USA patentována.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Petr Michálek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek