České bio-produkty vstupují na mongolský trh

7. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České bio-produkty vstupují na mongolský trh Dne 7. února 2018 se velvyslanec České republiky v Mongolsku Jiří Brodský zúčastnil v Ulánbátaru slavnostního otevření maloobchodní a velkoobchodní sítě BioAmidral, která mongolským zákazníkům nabídne výrobky od českých výrobců biopotravin a kosmetiky.

První obchod plný vůní z našich luk a lesů byl otevřen nedaleko centra Ulánbátaru. Byl pojat v uměleckém stylu, celé jeho vybavení pochází z domácí dílny paní majitelky, drobné Mongolky, pí. Ochgerel, která již osmnáctým rokem žije v České republice, naši zemi si zamilovala a je rozhodnuta přivézt do své vlasti její nejlepší produkty. Mottem nového obchodu je předání zkušenosti, jak žít zdravě a v souladu s přírodou. Součástí obchodu je proto i dílna pro workshopy o zdravém životním stylu a vzhledem k široké nabídce bylinných čajů i neodmyslitelná čajovna.

BioAdmiral nabízí v Ulánbátaru bio-koření a bio-čaje české pobočky Sonnentor, přírodní aromaterapeutickou kosmetiku firmy Nobilis Tilia, eko-drogerii a čistící ekologické prostředky bez fosfátů, ropných derivátů, chlóru, syntetické parfemace, barviv enzymů či palmového tuku společnosti Tierra Verde, kosmetické jíly od firmy EkoKoza a ekologickou kávu BirdSong.

Velvyslanec Jiří Brodský v krátkém projevu ocenil otevření této nové obchodní cesty mezi Českou republikou a Mongolskem a nadšeným majitelům popřál úspěšný start jejich podnikání.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko). Autorka: Iva Šustáková, ekonomická diplomatka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek