České firmy na mezinárodním veletrhu ENERGETIKA 2018 v Srbsku

10. 10. 2018 | Zdroj: NewBalkan.com

motiv článku - České firmy na mezinárodním veletrhu ENERGETIKA 2018 v Srbsku Letošní ročník mezinárodního veletrhu ENERGETIKA, který je největší výstavní a veletržní akcí v balkánském regionu zaměřenou na oblast elektrické energie, ropy, plynu, obnovitelných zdrojů, energetické účinnosti a důlního průmyslu, proběhl v Bělehradě ve dnech od 3. do 5. října 2018.

V průběhu veletrhu, který se těší vysoké návštěvnosti nejen ze strany odborníků, ale též investorů, relevantních představitelů veřejného sektoru, finančních institucí a zástupců místních samospráv, se uskutečnila rovněž řada konferencí a prezentací.

Na bělehradském veletrhu ENERGETIKA 2018 představily své produkty rovněž některé významné české společnosti, například Průmyslová keramika, spol. s.r.o. – firma zabývající se výrobou a prodejem různých typů netvarových žárovzdorných hmot a dílců z nich zhotovených; dále GESS-CZ s.r.o. – výrobce největších šnekových čerpadel ve střední a východní Evropě, a ORGREZ, a.s. – společnost, která se zaměřuje na některé specifické obory v oblasti elektroenergetiky a tepelné techniky, obecně v procesech přeměny energií paliv a výroby a distribuce elektřiny.

S českými účastníky veletrhu jednal za Velvyslanectví České republiky vedoucí obchodně ekonomického úseku Miroslav Čančík, který vystavovatelům mj. blíže popsal aktuální situaci na energetickém trhu Srbska a příležitosti spolupráce s potenciálními srbskými partnery. Představitelům českých společností zároveň nabídl možnost firemní prezentace v reprezentačních prostorách zastupitelského úřadu, popř. účast na připravovaných projektech ekonomické diplomacie v roce 2019.

(Velvyslanectví České republiky v Bělehradě)

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek