České firmy na švédském strojírenském veletrhu Elmia Subcontractor

15. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na švédském strojírenském veletrhu Elmia Subcontractor Česká republika měla velmi početné zastoupení na největším severském strojírenském veletrhu Elmia Subcontractor, který se konal ve dnech od 14. do 17. listopadu 2017 v Jönköpingu. Veletrhu se účastnilo celkem 22 českých firem a subjektů a to hned na dvou stáncích.

Jeden stánek zřídila kancelář CzechTrade Scandinavia, která přivezla 12 firem, a druhý Ministerstvo průmyslu obchodu, které společně se Svazem sléváren přivezlo 9 firem z České republiky. Jednalo se tak o jednu z nejpočetnějších účastí z ČR na veletrhu v historii.

Elmia Subcontractor je nejvýznamnější severský veletrh v oblasti strojírenství a průmyslu, na kterém se představilo přes 1200 vystavovatelů ze 30 zemí. Jedná se o veletrh s mnohaletou tradicí, kterého se zástupci České republiky účastní pravidelně.

V letošním roce kancelář CzechTrade Scandinavia získala k účasti celkem 12 firem, které se díky podpoře CzechTrade mohli prezentovat na jednotném stánku, který CzechTrade zastoupený ředitelem skandinávské pobočky Vítězslavem Blažkem zastřešoval. Jmenovitě se jednalo o Boki Industries a.s., Ferram Strojírna s.r.o., Kovo Koudelka s.r.o., Laser Centrum cz s.r.o., Mesit Machining s.r.o., S+C Alfanametal s.r.o., SAS Třinec, Slévárna Kuřim a.s., SLT Component s.r.o. – NOPO Engineering s.r.o., Spoluworks Perfecta, Tvarmetal sr.o. a Unitherm s.r.o. Další tři firmy se účastnily formou katalogové prezentace.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR společně se Svazem sléváren zajistilo samostatný stánek pro zástupce slévárenského průmyslu: Drupol, Explat, s.r.o., TOS-MET Slévarna a.s., UNEX a.s., Geomine a.s., Aluminium Group a.s., Kovolit a.s., Kdynium a.s., Chrudim Iron & Steel.

Veletrhu se zúčastnil i velvyslanec ČR ve Švédsku Jiří Šitler, který slavnostně otevřel oficiální expozici Ministerstva průmyslu číší vína a následně jednal se zástupci českých sléváren, z nichž mnohé nejsou na švédském trhu nováčky a opakovaně mají zakázky od švédských partnerů. Agentura CzechTrade zajistila díky rozsáhlé zvací kampani sérii B2B meetingů především se švédskými partnery, nicméně ke schůzkám se dostavili i zájemci s Finska a Dánska. Velvyslanec Šitler vedle jednání s ředitelem kanceláře Vítězslavem Blažkem jednal se zástupci firem a účastnil se některých B2B jednání.

Forma národních stánků se opakovaně velmi osvědčila, neboť jednak umožňuje zastřešit několik českých subjektů pod jednotnou hlavičkou a především dává českým firmám prostor k prezentaci, kterou by si samostatně nemohly dovolit. CzechTrade pro české firmy navíc zajistil B2B schůzky s relevantními partnery. Podobnou formu národních stánku zvolilo například Dánsko, Portugalsko a další země.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko). Autor: Jan Buben, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek