České firmy registrují zvýšený zájem Dánska o cestovní ruch

26. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy registrují zvýšený zájem Dánska o cestovní ruch Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu „Ferie for Alle 2018“, který proběhl s oficiální účastí České republiky, zaznamenaly naše společnosti vzrůstající zájem dánských klientů o incomingovou turistiku. Předmětem zájmu byly nejenom historické památky, ale rovněž turistické možnosti, lázeňství, kemping a golf.

Ve dnech od 23. do 25. února 2018 se ve výstavním centru v dánském Herningu konal největší veletrh cestovního ruchu a turistiky v celé Skandinávii – FERIE FOR ALLE 2018 Danish Travel Show), na kterém měla své zastoupení i Česká republika. Veletrh se letos uskutečnil celkem v 13 výstavních halách na ploše 60 000 m2, přičemž tematicky byl zaměřen na pět oblastí: International (cestování do zahraničí), Denmark (cestování po Dánsku), Camping (kempingová turistika), Outdoor (outdoorová turistika) a Danish Golf Show (dánská golfová show).

Hlavním organizátorem naší účasti byla agentura na podporu cestovního ruchu CzechTourism, resp. její zahraniční pobočka CzechTourism Scandinavia. V rámci českého stánku se zúčastnily rovněž společnosti: Golf Resort Konopiště a.s., agentura Alternatives.CZ, agentura Pavel-Helge.dk a spoluvystavovatel s ucelenou prezentací byl i Ústecký kraj. Hlavním cílem české účasti bylo dále podpořit zájem o incomingovou turistiku zahraničních návštěvníků z Dánska, která v posledních letech je na výrazném vzestupném trendu. Dle posledních statistik přesahuje počet dánských turistů více než 100 000.

V návaznosti na veletrh v Herningu budou mít české firmy možnost zúčastnit se kodaňského veletrhu cestovního ruchu Quality Travel Event VAGABOND, který se uskuteční ve dnech od 19. do 21. října 2018.  Česká účast, která bude mj. ve formě hlavního partnera veletrhu, byla schválena mezi projekty ekonomické diplomacie (PROPED) pro rok 2018. Financování českého stánku, bannery, workshop a networking B2B bude zajištěno z prostředků MZV a MMR ČR.

Jedná se o unikátní příležitost pro české společnosti v oblasti cestovního ruchu – pro turistické agentury, hotelové komplexy, sportovní rezorty, ale rovněž pro regionální centra či města. Tato akce připomene zároveň 100leté výročí vzniku republiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek