České firmy se představily na veletrhu Africa Aerospace and Defence 2018 v Jižní Africe

5. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy se představily na veletrhu Africa Aerospace and Defence 2018 v Jižní Africe Delegace jedenácti českých firem leteckého a obranného sektoru vedená náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem se ve dnech 19.-23. září 2018 úspěšně představila na veletrhu Africa Aerospace and Defence 2018 v jihoafrické Pretorii. Při této příležitosti zástupci českých firem jednali se všemi významnými firmami působícími v regionu, potenciálními i stávajícími partnery, představiteli ministerstev obrany a ozbrojených složek JAR a sousedních zemí.

Ve dnech 19.–23. září 2018 se při účasti početné české podnikatelské delegace, již vedl náměstek ministra obrany P. Beran, konal v Pretorii v Jihoafrické republice 20. ročník přehlídky námořních, leteckých a pozemních technologií AAD 2018.

Z firem obranného průmyslu se účastnili zástupci společností Česká Zbrojovka a.s., ERA a.s., EVPÚ Defence a.s., JISR Institute a.s., Excalibur International a.s., Excalibur Army s.r.o., LOM Praha Trade a.s., REDO s.r.o., PBS Velká Bíteš a.s. a TATRA Export s.r.o. Letecká přehlídka a veletrh AAD je tradiční a zdaleka největší akcí svého druhu na africkém kontinentu, jíž se každý druhý rok účastní desetitisíce návštěvníků. Učast početné české delegace byla podpořená reprezentativním společným stánkem o rozměrech 100 m2, u nějž se neváhala zastavit (představit se a vyfotit s českými delegáty) jihoafrická ministryně obrany Moisiviwe Mapisa-Ngakula v doprovodu velitele Jihoafrických národních ozbrojených sil (SANDF), generál poručíka Lindile Yam.

Národní pavilon ČR byl umístěn v Hangáru č. 1 základny vojenského letectva AFB Waterkloof v sousedství pavilonu státní agentury pro akvizice ministerstva obrany (ARMSCOR SOC Ltd) a pavilonu ministerstva obrany JAR.

České firmy dostaly prostor pro prezentaci při odborném semináři „Highlights of the Czech Defence Industry“, jež byl součástí programu veletrhu. Seminář uvedl náměstek P. Beran a svým vystoupením obohatil ředitel odboru průmyslové spolupráce ministerstva obrany T. Kopečný. V rámci schůzek náměstka Berana se zahraničními partnery z ministerstev obrany, vedení pozemních sil a letectva JAR a dalších zemí (Mosambiku, Angoly, Svazijska, Namibie, Botswany aj.) zástupci firem taktéž představili své produkty a možnosti spolupráce.

Dále se české firmy na veletrhu setkaly s hlavními jihoafrickými společnostmi jako např. Paramount Group, Denel SOC Ltd či ARMSCOR aj. Velvyslanectví v Pretorii vyrobilo u příležitosti české účasti na veletrhu AAD2018 informační materiály – pozvánku a brožuru, které byly distribuovány partnerům.

Po celou dobu náročného programu z účastníků „jihoafrické mise“ čišela pohoda a optimismus ohledně navázaných kontaktů a případného zahájení či rozšíření stávající oboustranně výhodné spolupráce s africkými partnery (tak jako v případě projektu podvozků Tatra pro houfnice Denel). PROPED Oficiální české účasti na AAD2018 byl všemi účastníky mise pozitivně hodnocen.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pretorii (Jihoafrická republika). Autor: Viktor Dolista, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek