České firmy z obranného a bezpečnostního průmyslu se představily na předním veletrhu v Thajsku

13. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy z obranného a bezpečnostního průmyslu se představily na předním veletrhu v Thajsku Ve dnech 6. až 9. listopadu 2017 se v Bangkoku konal za účasti ČR bezpečnostní a obranný veletrh Defense & Security. Na stánku ČR bylo přítomno 8 českých firem, dalších 9 firem se účastnilo samostatně v rámci podnikatelské mise doprovázející náměstka ministra obrany ČR Tomáše Kuchtu. Mise byla realizována v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) organizovaného Velvyslanectvím ČR v Bangkoku, národní stánek pak CzechTrade.

Veletrh Defense & Security se koná v Bangkoku každé dva roky a je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu v celém regionu jihovýchodní Asie. Podnikatelská mise náměstka ministra obrany ČR pana Tomáše Kuchty byla připravena v úzké spolupráci mezi Ministerstvem obrany ČR, velvyslanectvím ČR v Bangkoku a zástupci českých firem z obranného a bezpečnostního průmyslu. Samotný národní pavilon ČR byl připraven agenturou CzechTrade.

Veletrh tematicky navázal na předchozí ročník konaný v roce 2015, který se již tenkrát těšil zájmu českých firem a na který přicestovala delegace firem vedená náměstkem ministra obrany ČR. Během letošního ročníku v odpoledních hodinách prvního dne veletrhu velvyslanectví ČR připravilo dvouhodinový odborný seminář „Czech Defence Industry Day“ pro představitele ozbrojených složek a soukromých thajských firem, které se v této průmyslové oblasti pohybují.

V úvodu semináře vystoupili velvyslanec ČR v Bangkoku M. Libřický, náměstek ministra obrany ČR T. Kuchta a ředitel Odboru průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR T. Kopečný. Po úvodních vystoupeních byl dán prostor zástupcům českých firem, které thajským partnerům prezentovaly svůj výrobní program. Na seminář navázal neformální networking všech prezentujících a desítek přítomných hostů. České firmy měly také dále možnost představit se vrcholným představitelům thajských ozbrojených složek během samostatných přijetí celé delegace na nejvyšší armádní úrovni následující den.

Národní pavilon na veletrhu s vystavujícími českými firmami se během akce těšil velké pozornosti thajských a zahraničních účastníků veletrhu. Česká republika tak měla konkrétní možnost prezentace firem především v rámci širšího regionu členských států uskupení ASEAN. Firmy na veletrhu vedly separátní jednání o konkrétních projektech s thajskými a zahraničními partnery.

Celá akce se uskutečnila v rámci širší regionální cesty náměstka ministra obrany ČR a jeho delegace do Thajska, Kambodže a Laosu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bangkoku (Thajsko). Autor: Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek