České lázně, hotely a cestovní kanceláře se prezentovaly ve Spojených arabských emirátech

27. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České lázně, hotely a cestovní kanceláře se prezentovaly ve Spojených arabských emirátech Agentura CzechTourism ve spolupráci se Zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí uspořádala v Dubaji prezentaci českých firem z oblasti turistiky a lázeňství. Projekt byl realizován v rámci programů podpory ekonomické diplomacie PROPED.

Akce byla završením road show agentury CzechTourism propagující Českou republiku v regionu Středního východu se zastávkami v Kuvajtu, Íránu a Spojených arabských emirátech.

Akci, která se konala dne 23. 11. 2017 v hotelu Taj Dubai, zahájil velvyslanec České republiky ve Spojených arabských emirátech Alexandr Sporýš. Pan velvyslanec ve svém úvodním projevu vyzdvihl bezpečnost a stabilitu České republiky jako turistické destinace a zmínil rostoucí zájem emirátských turistů trávit dovolenou v České republice. „V roce 2014 naše velvyslanectví vydávalo 2,5 tis. víz ročně, letos vydáme více než 12 tisíc,“ uvedl pan velvyslanec a dodal, že „výrazně roste i zájem o studium na českých vysokých školách.“ Současně ocenil i úspěšnou práci agentury CzechTourism, která ve Spojených arabských emirátech propaguje Českou republiku pravidelně.

CzechTourism byl na letošní akci zastoupen na úrovni generální ředitelky Moniky Palatkové. „Česká republika je již v regionu Blízkého východu známá jako destinace pro lázeňskou i zdravotní turistiku, a proto se naše letošní roadshow soustředí na propagaci dalších segmentů turistického trhu, jako jsou pobyty v přírodě, kulturní akce a historické památky, z nichž je řada pod ochranou UNESCO,“ uvedla generální ředitelka. „Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa a turisti z Emirátů jsou z oblasti Středního východu na prvním místě, v roce 2016 jich přijelo více než 23 tisíc,“ dodala Monika Palatková.  

Následovala prezentace konceptu „Czech Republic-Land of Stories“ ze strany agentury CzechTourism. S velkým zájmem se setkala informace o vízové problematice, kterou poskytl ve své prezentaci pracovník konzulárního úseku Velvyslanectví České republiky v Abú Dhabí pan Martin Baloc. Přítomní ocenili zejména předem připravené odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ze strany žadatelů o víza a skutečnost, že lze podávat žádosti o víza přímo v Dubaji (vízové centrum VFS Global ve WAFI Mall) a žadatelé nemusejí již jezdit na Velvyslanectví České republiky do  Abu Dhabí.

Na závěr semináře se představily české firmy, účastníci doprovodné podnikatelské mise, které s agenturou CzechTourism do Dubaje přijely: Sanatoria KlimkoviceRoyal Prague Travel s.r.o.Dream Tours Operator s.r.o.Graficon spol. s r.o.Four Seasons Travel s.r.o.Prague Boats s.r.o, Firmy měly následně možnost dvouhodinového jednání s místními subjekty, převážně cestovními kancelářemi a touroperátory.

Součástí programu byla i tisková konference a následné individuální setkání s novináři, na jejichž dotazy odpovídali pan velvyslanec Alexandr Sporýš a ředitelka agentury CzechTourism paní Monika Palatková.

Návštěvnost akce předčila očekávání, neboť se jí zúčastnilo kolem 70 subjektů z řad místní podnikatelské sféry. Završením akce byla slavnostní recepce konaná pod záštitou velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech, na kterou se dostavila řada významných hostů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty). Autor: Ing. Petr Vlk, obchodní rada.

Tisková konference: JE Alexandr Sporýš a GŘ Monika Palatková

Tisková konference: JE Alexandr Sporýš a GŘ Monika Palatková

Jednání firem doprovodné podnikatelské mise

Jednání firem doprovodné podnikatelské mise

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek