České letouny BRISTELL vynikají v Austrálii

6. 10. 2017

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 06.10.2017

Již od roku 2009 se v České republice vyvíjí, vyrábí a prodávají lehká sportovní letadla společnosti BRM AERO. Letouny Bristell, jejichž první verze byla vyvinuta a prodána v roce 2011, se nyní vyvážejí do celého světa. Společnost má svou vlastní distribuční síť se zástupci nejen po Evropě, ale také Severní a Jižní Americe, na Blízkém Východě či právě v Austrálii.
Do Austrálie se letadla Bristell dovážejí již od roku 2011. Brett Anderson, nyní dealer společnosti BRM AERO pro Australský a Novozélandský trh, tehdy pro sebe sháněl sportovní letoun. Na místním trhu však nenašel kvalitu, kterou požadoval, hledal tak i na trzích v zámoří. Jeho představy naplnilo letadlo Bristell a také si jej pořídil. Chtěl však tuto možnost dát i dalším Australanům. „Brett strávil čtrnáct dnů v naší výrobě a sám se podílel na výrobě celého letadla, aby se seznámil podrobně s jeho konstrukcí a mohl se stát plnohodnotným reprezentantem naší společnosti v Austrálii. Rád na tu dobu vzpomínám, protože mně velmi příjemně překvapil jak svým zájmem poznat co nejvíce z konstrukce letadla a jeho pravidelné obsluhy, tak svou zručností a schopností postavit se ke každé práci. Byl jsem si jist, že stojíme na prahu úspěšné spolupráce a stalo se.“ Vzpomíná Milan Bříštěla, výkonný ředitel a zakladatel firmy BRM AERO.
Dle jeho slov je Australský trh s letouny velmi silný, pro evropské výrobce srovnatelný s trhem Americkým. „Největší překážkou bylo, dostat letadla přes australskou certifikaci. Právě teď pracuji na získání certifikace v jiné kategorii a je to pokaždé něco úplně jiného.“ Říká Brett Anderson, australský dealer BRM AERO a majitel společnosti Anderson Aviation. Dle slov Milana Bříštěly se však dodávání na australský trh neliší od trhů jiných: „Protože dodáváme do všech teritorií letadla v nejvyšší kvalitě, je pro nás vývoz do Austrálie stejný jako do kterékoliv jiné země.“.
„Už jsme tu prodali kolem padesáti letounů a teď jsme v jednání o prodeji dalších 28. Třetinu našich zákazníků tvoří bývalí piloti, třetinu soukromníci a poslední třetinu letecké školy. Největší trh pro nás tvoří východní pobřeží, ale úspěch sbírají letouny Bristell i na Novém Zélandu, kam zrovna dva dodáváme.“ Popisuje prodeje v Austrálii Anderson. „Australský trh je pro nás významný tím, že v době kdy Evropa ulehá k zimnímu spánku a prodeje slábnou, v Austrálii je léto a prodeje jdou naplno, což nám pomáhá udržet plynulý přísun zakázek i v zimním období.“ Mluví o Austrálii Bříštěla.
Největší konkurenční výhodu vidí Bříštěla ve stavbě letounu: „Velký a velmi pohodlný kokpit, největší deviza na australském trhu, protože australští zákazníci s našimi letadly cestují na velké vzdálenosti po celé Austrálii a nejsou výjimky, kdy v letadle tráví 4 až 5 hodin v průběhu jednoho letu.“  Anderson zase výhodu vidí v poměru ceny a kvality letounů.
Obě strany jsou se vzájemnou spoluprací velmi spokojené. Anderson si také pochvaluje snížení překážek importu letadel díky vzniku organizací pro jeho podporu, což oběma stranám tento komplexní úkon zjednodušuje.
Brett Anderson by se v současné době chtěl zaměřit na zlepšení komunikace v Austrálii a na Novém Zélandu a poté také více na region jižní Asie a Pacifiku, pro které je také dealerem.
V minulém roce byla ztrojnásobena výrobní plocha BRM AERO v Čechách pro inovace a vývoj nových modelů letounů, díky kterým bude možné oslovit nové segmenty trhu po celém světě. Milan Bříštěla dodává: „Naším krédem stále zůstává: Vyrábět letadla bez kompromisů a tím uspokojovat ty nejvyšší nároky našich zákazníků. Každý, kdo si koupí letadlo BRISTELL se pro nás stává členem BRISTELL Family a my se staráme s našimi dealery o to, aby naše letadla přinášela našim zákazníkům jen radost.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney
Zdroje: https://www.bristell.com/ http://www.andersonaviation.com.au/

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: