České lyže Sporten míří do Korejské republiky

7. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České lyže Sporten míří do Korejské republiky Český export do Korejské republiky zaznamenal další úspěšný obchodní případ, u jehož zrodu stál Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky v Soulu. Jedná se o vývoz českých sjezdových lyží z akciové společnosti Sporten. České výrobky mají v Korejské republice velmi dobré jméno a každý kvalitní český výrobek na trhu přispívá k dalšímu zviditelnění naší země v tomto teritoriu.

V listopadu 2018 bude do Korejské republiky dodáno prvních 50 párů sjezdových lyží od tohoto výrobce. Korejský zákazník uvádí, že v průběhu letošní zimy bude české lyže testovat a v případě spokojenosti odebere příští rok 5x větší množství.

Lyže Sporten se vyrábí v Novém Městě na Moravě. Původní menší výroba lyží se za více než sto let existence postupně rozvinula v prosperující společnost, která využívá nejmodernější technologie a materiály, jako je např. titan nebo karbon. Společnost produkuje ročně přes 100 tisíc párů sjezdových, běžeckých či speciálních lyží a snowboardů.

Není bez zajímavosti, že lyže akciové společnosti Sporten dokázaly získat i zlatou olympijskou medaili, když Aleš Valenta vyhrál závod v akrobatickém lyžování na Zimních olympijských hrách v Salt Lake City v roce 2002. Sporten na vývoji svých lyží spolupracuje s významnými odborníky a sportovci z oboru, jako jsou například Ondřej Bank ve sjezdovém lyžování či mistr světa v letech na lyžích Jaroslav Sakala.

Korejský zákazník velmi oceňuje nejen široký sortiment a kvalitu českých lyží, ale též flexibilitu českého výrobce v oblasti designu. Během jediného roku jsou grafici firmy Sporten schopni vytvořit sto nových designů a technologové a vývojáři vyrobí více než padesát nových forem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Květoslav Sulek, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek