České pivo, víno, technologie a suroviny pro výrobu piva byly představeny na jihu Brazílie

15. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České pivo, víno, technologie a suroviny pro výrobu piva byly představeny na jihu Brazílie Ve dnech 5. až 9. března 2018 se v brazilských městech Florianópolis, Blumenau (stát Santa Catarina) a Curitiba (stát Paraná) uskutečnila série jednání a prezentací zástupců českých firem vyrábějících pivo, víno, technologie pro pivovary a suroviny pro výrobu piva.

Projekt na podporu ekonomické diplomacie byl zorganizován Velvyslanectvím ČR v Brasília ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem zemědělství ČR, Generálním konzulátem ČR v São Paulo a Hospodářskou komorou ČR, která zorganizovala podnikatelskou misi. Na brazilské straně byly hlavními partnery Honorární konzuláty ČR ve městech Blumenau a Curitiba a místní svazy obchodu Fecomércio ve státech Santa Catarina a Paraná.

Českou oficiální delegaci vedl Marek Svoboda, zástupce náměstka ministra zahraničních věcí a ředitel odboru ekonomické diplomacie, a podnikatelskou delegaci Ilja Mazánek, předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory ČR.

Ve všech navštívených městech byly v prostorách Fecomércio realizovány stručné prezentace české ekonomiky, pivovarnictví a výroby vína, stejně jako jednotlivých zastoupených firem, kterými byly české firmy Atelier Tsunami, Bohemia Hop, Contechin, Cheops a místní firmy vlastněné českými podnikateli Biratuba (dovozce českého piva a vína) a Gallova Tecnologia (poradenství v zahraničním obchodě). Samozřejmostí byla také B2B jednání s místními partnery.

Bohatý program mise obsahoval i návštěvy dovozců, velkoobchodníků a maloobchodníků, jejichž představitelé projevili velký zájem o nabízený sortiment. V rámci akce se také podařilo vyjednat 40 m2 plochy zdarma pro české subjekty na příštím ročníku Mezinárodního veletrhu piva v Blumenau, který se uskuteční v březnu 2019 v Blumenau a je největší akcí svého druhu v Latinské Americe.

Obchodní svaz Fecomércio ve státě Santa Catarina zároveň projevil zájem o uspořádání reciproční mise tamních podnikatelů v oboru piva, vína a souvisejících technologií do ČR ještě v 1. polovině letošního roku. V obou navštívených státech vzbudila česká prezentace velký ohlas místních médií, která zveřejnila několik televizních reportáží s rozhovory s představiteli velvyslanectví a generálního konzulátu, stejně jako článků na webových portálech.

Hospodářská komora ČR i zúčastněné firmy byly velice spokojeny s organizací celého týdne a stejně tak ocenily i navázané kontakty. Pivní a vinná ofenziva české ekonomické diplomacie však tímto nekončí. Již 5. dubna 2018 se bude konat další prezentace a B2B jednání v Porto Alegre, hlavním městě nejjižnějšího brazilského státu Rio Grande do Sul.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Brasílii (Brazílie). Autor: Ing. Petr Klíma, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek