České podniky opět usilovaly o regionální ceny Best Business Award

20. 10. 2017 | Zdroj: Regionální hospodářská komora

Ceny za trvale udržitelné vedení podniku byly znovu rozdány. Ve středu 11. 10. 2017 se uskutečnil již 18. ročník soutěže Best Business Award. „Best Business Award“ je prestižní ocenění, které se uděluje podnikům nacházejícím se na území Evropského regionu Dunaj-Vltava.

Prestižní mezinárodní cenu věnuje úspěšným firmám mezinárodní profesní uskupení BBA Forum. Jihočeská hospodářská komora je jedním z kooperačních partnerů Evropského regionu Dunaj-Vltava a zároveň působí v roli porotce a podílí se tak na výběru nejúspěšnějších firem.

„V letošním roce byla konkurence opravu veliká, bohužel žádná z jihočeských firem se neumístila na oceňovaných příčkách, nicméně pokroky našich firem jsou znatelné a to i díky přeshraniční spolupráci“, podotkl ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist.

Cenu „Best Business Award“ převzaly v minulých ročnících i některé české podniky. Úspěchem se může pyšnit například společnost Jednota, která vyhrála v roce 2012 první místo v kategorii podniků s více než 100 zaměstnanci. O rok později se umístil ve stejné kategorii na třetím místě závod Rohde & Schwarz s.r.o. z Vimperku.

V roce 2014 pak získala ocenění firma Studio D – akustika s.r.o. z Českých Budějovic, a to za třetí místo v kategorii podniků s méně než 30 zaměstnanci. Poslední cenou, kterou získala česká firma Steinbauer Lechner s.ro. v rámci této soutěže, byla za druhé místo podniků od 31 – 100 zaměstnanců. „Pěvně věříme v nová ocenění a úspěchy našich firem a jejich pokroky směrem dopředu“, dodal Luděk Keist a doplnil, že příští rok se slavnostního předávání cen zhostí závod Rohde & Schwarz s.r.o. se sídlem v jihočeském Vimperku.

„Udržitelnost znamená více než jen módní pojem“ – s těmito slovy přivítal hosty slavnostního galavečera udílení cen okresní rada dolnobavorského okresu Freyung-Grafenau Sebastian Gruber. Móda však s letošním ročníkem neodmyslitelně souvisela, jelikož slavnostní předáváním se uskutečnilo v Módním domě Garhammer ve Waldkirchenu.

V kategorii podniků s více než 100 zaměstnanci získala nejvyšší ocenění firma Rohde & Schwarz GmbH & Co. KG z Teisnachu v Dolním Bavorsku. Generální ředitel Průmyslové a obchodní komory Pasov Walter Keilbart označil firmu za velmi příkladnou a to nejen v oblasti vědy a výzkumu, ale také za její loajalitu k zaměstnancům a snahu neustále zvyšovat jejich motivaci a výkonnost. Rovněž vyzdvihl efektivní organizaci práce tohoto továrního závodu s přibližně 1600 zaměstnanci. Závod slouží jako systémový dodavatel a centrum pro mechanickou a elektronickou výrobu. Jsou zde vyráběny například tělové skenery, desky plošných spojů či televizní a rozhlasové vysílače.

V kategorii od 31 do 100 zaměstnanců zvítězila firma Pomberger Goisern GmbH z Horního Rakouska a v kategorii do 30 zaměstnanců si cenu převzala firma dab: Daten – Analysen & Beratung GmbH z Deggendorfu.

Informace a fotografii poskytla Jihočeská hospodářská komora, České Budějovice.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek