CzechAccelerator: Start-upy se budou učit byznys v USA a Singapuru

29. 1. 2018 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Do podnikatelských inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku a Singapuru se ještě v lednu vydá pět českých start-upů. Tříměsíční pobyt jim pomůže lépe poznat tamní trhy i obchodní zvyklosti. Čeští inovátoři díky tomu dostanou šanci uvést na perspektivní zahraniční trh svůj produkt či službu.

Hodnocením projektu CzechAccelerator, jehož prostřednictvím agentura CzechInvest podporuje začínající české firmy, prošly společnosti Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Retailys. A nyní budou mít šanci zdokonalovat své produkty v Asii a severní Americe.

Vedle plně hrazeného pronájmu kancelářských prostor v rámci sdílených coworkingových studií se mohou zástupci start-upů těšit na celou škálu poradenských služeb a množství workshopů a networkingových akcí.

K dispozici jim budou skupiny profesionálů a expertů z nejrůznějších odvětví byznysu. Každý ze start-upů může v rámci tříměsíčního pobytu čerpat podporu až do výše necelého jednoho milionu korun.

V newyorském mezinárodním akcelerátoru Venture Out se na tři měsíce usídlí start-upy TouchArt a Legito. Firmy Integromat a Nanits Universe Ltd. najdou své zázemí v inkubátoru US MAC v Silicon Valley. A v singapurském inkubátoru August Global Asset Management bude zahraniční zkušenosti sbírat start-up Retailys.

Univerzální New York

V Českém národním domě v New Yorku se 30. ledna 2018 uskuteční společenská akce, která první vlnu pokračování CzechAcceleratoru oficiálně zahájí.

„Oproti Silicon Valley je New York pro start-upy univerzálnější. Začínající firmy ze široké škály oblastí, od finančnictví, reklamního byznysu či práva až po life-sciences zde mohou využít všeho, co tato světová metropole nabízí,“ prozrazuje Jan Chmelík zástupce CzechInvestu v New Yorku.

O dva dny později se podobné swetkání českých start-upů uskuteční také v San Franciscu. „Networkingové akce jsou pro úspěch v oblasti Silicon Valley naprosto klíčové. Právě s jejich pomocí si začínající podnikatelé vytvářejí obchodní vazby, které pak mohou dále rozvíjet ve svůj prospěch,“ říká zástupce CzechInvestu v San Franciscu Miroslav Tenkl.

Inspirativní Bootcamp

Do první vlny obnoveného CzechAcceleratoru se během loňského léta přihlásilo deset zájemců. Osm z nich pak absolvovalo předvýjezdovou přípravu na téma přípravy podnikatelského plánu a zlepšení prezentačních dovedností, tzv. bootcamp.

Do finále se nakonec kvalifikovalo pět z nich. Některé firmy z výše zmíněného kvintetu CzechInvest podpořil již dříve.

V rámci projektu CzechDemo firma Legito prezentovala svoji aplikaci na tvorbu smluv v prosinci 2016 na TechCrunch Disrupt v Londýně a Nanits Universe Ltd. svoji digitální komiksovou platformu v září 2017 na TechCrunch Disrupt v San Franciscu.

Pár slov o projektu

Projekt CzechAccelerator probíhal již v letech 2011 až 2014. Agentura CzechInvest v něm celkovou částkou 23,3 milionu korun podpořila 39 společností. Je realizován z programu Marketing, prioritní osy č.2 Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Kompletní informace o projektu CzechAccelerator.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek