České technologické firmy najdou každoročně příležitosti v Lisabonu i v příštích 10 letech

29. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České technologické firmy najdou každoročně příležitosti v Lisabonu i v příštích 10 letech Paddy Cosgrave, zakladatel největší technologické konference současnosti - Web Summit – počátkem října 2018 potvrdil prodloužení smlouvy o pořádání akce s Lisabonem o dalších 10 let, tj. do roku 2028. Letošního ročníku Web Summitu se ve dnech 5.–8. listopadu 2018 v Lisabonu zúčastní i desítka českých startupů v misi organizované agenturou CzechInvest.

Pro Lisabon a celé Portugalsko je prodloužení smlouvy o pořadatelství Web Summitu v konkurenci s významnými evropskými metropolemi nepochybně velkým úspěchem a zároveň potvrzením atraktivity nejen samotného Lisabonu, ale i rostoucí portugalské ekonomiky a zvláště dynamického rozvoje místního sektoru IT. Dobrá dostupnost Lisabonu z ČR činí z Web Summitu také jedinečnou příležitost z hlediska českých technologických firem.

Na základě iniciativy Velvyslanectví ČR v Portugalsku na akci zavítá také vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Při této příležitosti bude zorganizován projekt na podporu ekonomické diplomacie spočívající v prezentaci českých startupů účastnících se Web Summitu a jejich  networkingovém setkání s portugalskými partnery.

Web Summit je momentálně největší technologická konference na světě, kterou v roce 2009 v Dublinu založil Paddy Cosgrave. Jejím ústředním tématem jsou internetové technologie. Konference se účastní generální ředitelé a členové vedení předních světových technologických značek, jakými jsou např. Google, Apple, IBM, Booking.com a mnoho dalších. K účastníkům se řadí také majitelé startupů a další desetitisíce odborníků z technologických oborů z celého světa. Očekává se, že letošního ročníků se zúčastní až 70 tisíc lidí.

Prodloužení pořadatelství Lisabonu je tak zcela jistě dobrou zprávou pro všechny české technologické firmy a startupy, které nyní mohou plánovat účast, setkání s relevantními partnery a případně i prezentaci vlastních produktů každoročně na počátku listopadu, a to pouhé tři hodiny letadlem z Prahy nebo Vídně.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lisabonu (Portugalsko). Autor: Ing. Petr Klíma, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek