České zdravotnické firmy se i letošním roce předvedly na veletrhu Arab Health 2018

14. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Mezi 29. lednem a 1. únorem 2018 se na výstavišti Dubai International Convention and Exhibition Centre konal již 43. ročník jednoho z nejdůležitějších zdravotnických veletrhů, jenž spojuje Blízký východ se Západem a s perspektivami v Africe. Veletrh sdružuje lékaře a zdravotnické pracovníky s předními výrobci, prodejci a distributory, kteří si zde navzájem vyměňují řadu osvědčených postupů.

Na úvod prvního dne přišel účastníky českého stánku přivítat velvyslanec ČR, J. E. Alexandr Sporýš, který se osobně seznámil s firmami na společné expozici. V rámci tzv. Českého dne byla druhý den veletrhu pro zájemce uspořádána návštěva nemocnice Zulekha Hospital. Této akce se zúčastnil také pan obchodní rada ČR, Petr Vlk. Byla představena nemocnice a její záměr o rozšíření, dále se představily jednotlivé firmy a uskutečnila se prohlídka vybraných oddělení. Zúčastněné firmy velmi ocenily, do jaké míry se jim zastoupení nemocnice věnovalo.

„V rámci naší druhé účasti na veletrhu Arab Health 2018 jsme byli velice potěšeni návštěvností, množstvím potencionálních kontaktů a distributorů produktů naší firmy. Ať už příprava, realizace i samotná výstava probíhala hladce,“ uvedl k veletrhu Radek Tydlačka, technický ředitel společnosti ZPT Vigence.

A dodal: „Je třeba vyzdvihnout podporu MPO v aktivitách spojených s touto a dalšími výstavami. Jednalo se o výbornou příležitost setkat se stávajícími i potenciálními klienty. V příštím ročníku bychom rádi, aby MPO pokračovalo v aktivitách tohoto typu a s podporou akcí jako je Arab Health, kterých se i v dalších ročnících rádi zúčastníme. Celkově byla úroveň výstavy hodnocena z naší strany velice pozitivně s ohledem na možnosti, jež přináší.“

„Společnost CLINITEX s.r.o., tradiční výrobce zdravotnického textilu, se této společné akce účastnila poprvé jako navazující na naše aktuální aktivity v SAE. Velice pozitivní je bilance návštěvnosti a zájmu o naše produkty s vyšší přidanou hodnotou, která přesahuje hranice SAE a Arabského poloostrova. Získané kontakty tak řadíme do Afriky, Ruska i Evropy,“ zhodnotil svou první účast na tomto veletrhu Petr Bukovski, ředitel společnosti CLINITEX s. r. o.

„Jelikož se mezi vystavovatele řadí v nemalé míře také naši potenciální klienti, bylo možno vést jednání i s těmito face to face. Významným přínosem byla také lokální podpora zástupce CzechTrade a ZÚ ČR v SAE a pozitivně hodnotím zajištění celé akce včetně akcí doprovodných. Tento veletrh řadíme mezi důležitá místa pro naši účast,“ dodal Petr Bukovski.

„Na veľtrhu Arab Health sa spoločnosť TEREZIA COMPANY s.r.o. zúčastnila už po piatej. Tento veľtrh patrí k jedným z najväčších na svete z tohto dôvodu sa ho zúčastňujeme pravidelne. Dôvodov je viacero: uľahčenie stretnutia so stávajúcimi partnermi, z okolitých krajín napr. Irak, Irán, Libanon. Máme tu priestor prerokovať stávajúcu situáciu, ako aj riešenie vzniknutých problémov, prípadné rozšírenie obchodu; noví partneri si overujú existenciu spoločnosti a aký veľký má záujem o obchod s nimi; nadväzovanie nových obchodných kontaktov, nie len v rámci exportu, ale aj importu,“ prozradil Jarolím Vícen, manažer exportu ve společnosti TEREZIA COMPANY s. r. o.

„Naším cieľom je nadviazať kontakt v čo najviac krajinách Blízkeho východu nakoľko tento trh ešte nemáme úplne pokrytý a vidíme v ňom vysoký potenciál. Aj naďalej budeme mať záujem sa zúčastňovať tohto veľtrhu, ako aj iných na rovnakej, alebo podobnej úrovni,“ dodal Jarolím Vícen.

Společná expozice českých firem se nacházela v hale Za‘abeel 1, C 01 – C 10 a na celkové ploše 99 m2 vystavovalo 11 českých firem společně s MPO a Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, jmenovitě: CLINITEX s. r. o., DEYMED Diagnostic, ELLA-CS s. r. o., Lázně Darkov, MEDIATRADE s. r. o., Petr Hrnčíř – Biomag, Speciální Medicínská Technologie, s. r. o., Synthesia, a. s., TEREZIA COMPANY, WATEK s. r. o. a ZPT Vigantice spol. s r. o.

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek