Česko jako oblíbená destinace pro španělské seniory

8. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česko jako oblíbená destinace pro španělské seniory CzechTourism Madrid letos ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Madridu pokračoval v prezentaci ČR jako zajímavé destinace pro španělské seniory, tentokrát se zaměřením na mimopražské regiony.

Celoroční projekt, jehož cílem bylo oslovit seniorní turisty, prodloužit jejich pobyt v ČR a nově zejména zaměřit propagaci na mimopražské regiony, byl založen na spolupráci s osvědčenými celonárodními operátory a s partnery na úrovni samosprávy, kteří zajišťují významnou finanční podporu seniorní turistice.

„Vzhledem ke stárnutí španělské populace se seniorní turisté stávají důležitým klientem pro operátory – a ČR nabízí řadu služeb a turistických lákadel právě pro tuto cílovou skupinu,“ komentuje projekt ředitelka CzechTourism Madrid Markéta Lehečková: „V loňském roce se díky spolupráci Velvyslanectví a CzechTourism Madrid v rámci Projektu ekonomické diplomacie podařilo vytvořit velmi úspěšný pobytový balíček Brno a jižní Morava pro seniory v kombinaci s Prahou.“

„Ve spolupráci se španělským touroperatorem Nautalia Viajes byl pro letošní kampaň vytvořen produkt – pobytový balíček zaměřený na jihočeské lokality v kombinaci s Prahou. Všechny vytyčené cíle se během realizace projektu podařilo splnit, vytvořený produkt i nadále zůstane v nabídce Nautalia Viajes pro seniory v katalogu Kulturní itineráře, předpokládá se tedy udržení a navýšení pernoktací španělských turistů v jižních Čechách. Nadále se daří posilovat obraz ČR jako bezpečné destinace vhodné pro seniorskou a zážitkovou turistiku,“ oceňuje. Prodej produktu byl také podpořen publikací autorského obsahu v nejčtenějším časopise o cestování ve Španělsku Hola Viajes Internacional.

Akce, která zahrnovala rozsáhlou mediální a reklamní kampaň, vzdělávání prodejců, tisk speciálního katalogu či řadu prezentačních akcí, je pořádána v rámci úspěšného nástroje Projektů ekonomické diplomacie.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Madridu (Španělsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek