Českobudějovický Technicoat otevře výrobnu v indické Puné

3. 6. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Společnost Technicoat z Českých Budějovic se rozhodla otevřít výrobnu plastových povlaků přímo v Indii, chce se tak přiblížit těžařům. Ta má zaměstnat třicet lidí a plánuje obrat zhruba 100 milionů korun ročně.

Českobudějovický výrobce fluorplastových povlaků, firma Technicoat, připravuje otevření nové výrobny v Indii. Podnik založený formou joint venture by měl být spuštěn příští rok ve městě Puné, které leží v nejprůmyslovějším indickém státě Maháráštra. „Podnik bude mít třicet zaměstnanců, očekáváné tržby jsou do 100 milionů korun ročně," uvedl ředitel Technicoat Group Martin Kortus. Výše investice se podle něj pohybuje v jednotkách milionů eur.

„Hlavním důvodem expanze je, že chceme být nablízku velkým zákazníkům z oblasti těžebního průmyslu. Volba na Indii padla proto, že se tam těží ropa ve velkém objemu a je tam několik firem, které mají zájem o naše služby," informovala marketingová specialistka firmy Hana Říhová. Mezi klienty je například společnost GE Oil & Gas Pune.

Firma Technicoat nabízí povlaky na díly pro těžební průmysl.„Naše společnost je aplikátorem fluorplastových povlaků. Ty najdou uplatnění na jednotlivých komponentech vrtných souprav pro podmořskou těžbu ropy, které vyžadují antikorozní ochranu," vysvětluje Říhová.

Nový závod v Puné bude už čtvrtým výrobním závodem společnosti. Dosud měl Technicoat provozy vedle České republiky také v Polsku a v Rumunsku.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Autor článku: Tomáš Stingl

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek