Český designový křištál, výrobky ze skla a lustry zaujaly v Jordánsku

30. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Český designový křištál, výrobky ze skla a lustry zaujaly v Jordánsku S velkým ohlasem se setkala výstava českého broušeného skla, výrobků foukaného i lisovaného skla a ukázka křišťálových lustrů českých výrobců uskutečněná 28. 10. 2018 v Ammánu. Výstava byla spojena s podnikatelským fórem českých, jordánských a palestinských podnikatelů, které se uskutečnilo v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie připraveného velvyslanectvím ČR v Ammánu ve spolupráci s MZV.

Jak reprezentativní expozice skla na ploše větší než 160 m2, tak i následující uskutečněná B2B jednání byly velmi zdařilé, což potvrdila reakce jordánské veřejnosti i spokojenost českých účastnících se firem. Během výstavy a B2B jednání byla na velkých plátnech promítána videa o výrobě skla a turistických atrakcích České republiky. Firmy byly kromě několika set skleněných výrobků bohatě zastoupeny katalogy a prospekty svých produktů.

Lze očekávat, že z jednání a navázaných obchodních vztahů vzniknou nové smlouvy o zastupování českých firem a budou následovat prodeje tohoto tradičního českého zboží na místním trhu. Výstava prestižních českých výrobků se stala také součástí slavnostní recepce ke státnímu svátku ČR, která se uskutečnila večer 28. 10. 2018 v témže sále. O realizované akci informoval i místní tisk.

Projekt „Propagace českého broušeného skla v Jordánsku“ vyvolal velký ohlas a uznání přítomných jordánských firem i VIP návštěvníků, byl skvělou ukázkou jedinečného umu českých tvůrců a přispěl ke zviditelnění a zvýšení respektu k České republice, jakožto země s bohatou tradicí v této oblasti.

Uvedené výstavy se zúčastnily přední české firmy Preciosa a.s., Royal Crystal s.r.o., Crystalite Bohemia a.s., Bohemia Treasury s.r.o, Blažek Glass a.s., Glass Trading s.r.o., JSB Bijoux s.r.o, Artglass s.r.o a Bohemia Jihlava a.s. Součástí akce byla B2B jednání českých firem s vybranými jordánskými či palestinskými partnery, které prostřednictvím svých kontaktů zajistilo velvyslanectví ČR v Ammánu. K B2B jednání se dostavily více než čtyři desítky představitelů ze 37 zainteresovaných jordánských a palestinských firem.

Projekt se uskutečnil v reprezentativním hotelu „W“ v moderní čtvrti Ammánu Abdali. Výstavu a podnikatelské fórum s B2B jednáním zahájil slavnostním projevem velvyslanec České republiky v Jordánsku JUDr. Josef Koutský, po jeho proslovu vystoupili Dr. Maher Al Mahrouq a Dr. Samer Khurma, čelní představitelé Jordánské průmyslové komory a Ing. Ayman Qaffaf, generální ředitel proexportní organizace JEBA. Všichni řečníci ocenili přípravu výstavy českého designového skla a zdůraznili rostoucí intenzitu obchodně-ekonomických vztahů i akcí mezi oběma státy.

V příloze článku připojujeme odkaz na obrazovou dokumentaci, fotografie a videa. Výstava i uskutečněná B2B jednání nepochybně prohloubí obchodování partnerských zemí v této komoditě a staly se další úspěšnou akcí pořádanou Zastupitelským úřadem ČR v Ammánu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Autor: Ing. Josef Kostiha, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek