Český pavilon na Advanced Engineering již počtvrté

21. 11. 2017

  • Země: GB - Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 20.11.2017

Český pavilon  - zacíleno na inovace

Český pavilon si zachoval strategickou prémiovou pozici přesně uprostřed, na křižovatce mezi třemi sekcemi: automotive, aerospace a materiály. V roce 2017 pak měl optimální složení vystavovatelů, které se velmi dobře trfilo do poptávky na akci – silné zastoupení měly kompozitní společnosti, s velmi inovativním potenciálem – Spolchemie představila své epoxidové pryskyřice s názvem "EnviPOXY“ což je řešení pro zelené termosetové kompozity. Toto patentované řešení bylo i představeno britským zájemců v rámci prestižního konferenčního programu, kde úvod obstaral CzechTrade UK.
Brebeck Composite představila unikátní kompozitní brzdový díl, GDP Koral pak různé vyztužené plasty. Na stánku však také silně bodovalo i Spoluworks s velmi přesným strojírenstvím do aerospace a vesmíru, letecké portfolio tradiční firmy Jihostroj a konečně i známá engineeringová firma Evektor a ultra inovativní battswap se svou alternativou k nabíječce Tesla. Poslední dvě firmy měly na akci domluvené jednání s britskou tech společností Arrival, kterou poté i druhý den navštívili.
Inovativní potenciál českých vystavovatelů tak přilákal obrovský zájem a ukázal, že když jde o zajímavé výrobky s přidanou hodnotou,  BREXIT roli nehraje.          

Britští partneři  - Od OEM po Tier 3 dodavatele

Jak bylo řečeno, během dvou dnů bylo na veletrhu velice rušno a český pavilon byl častou zastávkou pro potenciální britské partnery. CzechTrade na akci pozval celou řadu svých partnerů – výborný příklad byl Jaguar – Land Rover, se kterým se na českém pavilonu konalo strategické jednání, po jehož skončení byly představeny strategické firmy. Dále je možné uvést již zmíněný Arrival, Airbus, GKN, Zodiac Aerospace, dále i i klíčové britské letecké aliance jako North West Aerosace alliance nebo West of England Aerospace Forum. Na akci bylo i hodně držitelů zajímavých projektů, menších a středních dodavatelů, agentů či investorů. O spolupráci s českými firmami se hlásila i řada britských agentů, které CzechTrade pozval.

Obrovský zájem o networkingovou B2B akci

Největší koncentraci návštěvníků tradičně pavilon zažil během odpolední B2B akce, kterou organizoval CzechTrade Londýn – hostům se podávalo občerstvení a také české pivo z pivovarů Bohem Brewery a Budvar. Exkluzivně se také podávala česká ledovcová voda. Na B2B networkingu byl český pavilon doslova obsypán návštěvníky a příjemné překvapení byla jejich kvalita. Akci podpořil svou přítomností i obchodní rada české ambasády, pan Aleš Opatrný. Advanced Engineering opět prokázal, že se jedná o klíčovou platformu s multiplikačním efektem. Český pavilon se svými inovacemi tak nebude v Birminghamu chybět ani v listopadu 2018.   

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: