Český pavilon na EXPO 2017 táhne. Navštívily ho tisíce lidí

19. 6. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Do národní expozice na mezinárodní energetické výstavě EXPO 2017, která aktuálně probíhá v kazašské Astaně, zavítalo během prvních pěti dnů zhruba deset tisíc návštěvníků.

Český pavilon na výstavišti v kazašské Astaně už má prvních deset tisíc příchozích, tato hranice padla během prvních pěti dnů do slavnostního zahájení. To připadlo na neděli 10. června, startu se osobně zúčastnil prezident Miloš Zeman. Tématem výstavy je budoucnost energetiky.

Zájem o českou expozici projevila také místní a zahraniční média. V druhé půlce ji navštívilo pět televizních štábů. A šlo nejen o kazašské televizní kanály. Český pavilon představil svým divakům i americký SPACE AGE TV CHANNEL. Štáby se zajímaly o vystavené exponáty (zaujaly zejména společnosti MAVEL, HEDVIGA a FENIX) a natočily rozhovory s komisařem české účasti na EXPO Janem Krsem a dalšími členy realizačního týmu na výstavě.

Česko je jednou z mála zemí na této akci, která provozuje restauraci a jako jediná má všechny potřebné licence a povolení pro její provoz. Novináři tak směli natočit nejen restauraci, ale i chod kuchyně, která je vybavena nejmodernějšími gastronomickými technologiemi od českých výrobců.

Na expozici v Astaně se přihlásilo více než než 110 zemí světa, které představují inovativní technologie a trvale udržitelná energetická řešení. Účast České republiky zajišťuje na základě vládního pověření Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s agenturou CzechTrade a vládou jmenovaným komisařem Janem Krsem.

Informace o výstavě ExpoAstana2017 najdete na webu www.astanaexpo2017.cz , aktuální dění můžete sledovat i na facebookovém profilu.

Autor: www.astanaexpo2017.cz

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek