Český výzkum a průmyslové technologie se představily ve Španělsku

9. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Český výzkum a průmyslové technologie se představily ve Španělsku Ve dnech 7. a 8. listopadu 2018 zorganizovaly velvyslanectví, CzechTrade, České centrum a španělské výzkumné centrum IMDEA Materiales v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) prezentaci českých firem vědy a výzkumu a firem z oblasti pokročilých materiálů a nanotechnologií.

Akce se konala formou pracovního setkání na Velvyslanectví ČR v Madridu a workshopu na špičkovém výzkumně-experimentálním pracovišti IMDEA Materiales.

Akci zahájil velvyslanec ČR ve Španělsku Ivan Jančárek a zúčastnili se jí zástupci několika španělských firem jako např. Airbus a zástupci českých firem TESCAN ORSAY HOLDING a.s. a 5M s.r.o., kteří jak při setkání na Velvyslanectví ČR, tak druhý den v sídle IMDEA Materiales, představili své firmy i jejich výrobky a dosavadní spolupráci na poli průmyslového využívání pokročilých materiálů.

Česká věda a výzkum byla prezentována prostřednictvím vedení Ústavu pro fyziku materiálů Akademie věd ČR a zástupcem brněnského technologického ústavu CEITEC, kteří přítomné zasvětili do výzkumu, jemuž se jejich pracoviště v dané oblasti věnují.

Druhý den pořádané akce se odehrával v Institutu IMDEA Materiales v Getafe, kde byly prezentace českých zástupců doplněny také o mnoho prezentací z řad španělského partnera akce a účastníkům tak byl představen i španělský výzkum pokročilých materiálů a jeho průmyslové využití u mnoha klientů IMDEA Materiales.

Cílem účasti a vystoupení českých inovativních firem i zástupců z řad vědců tak bylo navázání nových obchodních kontaktů ve Španělsku i možnost zahájení bližší spolupráce nejen mezi firmami, ale i samotnými vědci a výzkumníky na poli nanotechnologií, kteří také mohli především ocenit i vyměňování si zkušeností a představení výzkumného vybavení v rámci prohlídky laboratoří v sídle institutu IMDEA.

K proběhlé akci jeden z účastníků, profesor Ludvík Kunz, ředitel Ústavu fyziky materiálů Akademie věd České republiky, sdělil, že „byla příkladem, kterak rozvíjet a podporovat vědeckou excelenci a pomáhat špičkovým firmám. Kontakty, které jsme navázali, v budoucnu využijeme pro společné projekty zaměřené na víceškálovou charakterizaci materiálů a aditivní technologie výroby, a domnívám se, že i zástupci českých firem odjíždějí s řadou zajímavých podnětů pro budoucí obchodní spolupráci.“

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Madridu (Španělsko). Autorka: Daniela Čapková, ekonomická diplomatka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek