Čeští zbrojaři se představili na Filipínách

9. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Čeští zbrojaři se představili na Filipínách První projekt ekonomické diplomacie obranného průmyslu na Filipínách se uskutečnil ve dnech 26.-28. září 2018 pod názvem „Asian Defense, Security & Crisis Management Exhibition & Conference- ADAS 2018“. Zastupitelský úřad v Manile v koordinaci s Ministerstvem obrany České republiky realizoval účast šesti českých firem.

Realizace projektu představuje návaznou aktivitu na nedávno (říjen 2017) podepsanou Dohodu o spolupráci v oblasti obrany mezi Ministerstvem obrany České republiky a Ministerstvem národní obrany Filipínské republiky.

Český stánek představil lídry českého obranného průmyslu v podobě firem Česká zbrojovka, Excalibur  Army, SVOSAURA a STV Group. Došlo tak k širokému zastoupení obranného průmyslu od výrobců ručních zbraní přes logistické systémy až po bojová vozidla pěchoty. Český stánek zároveň nabízel stálé konzultace se zástupci Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva obrany České republiky ohledně legislativních a administrativních úkonů nutných k případnému vývozu těchto produktů na Filipíny.

Veletrhu se účastnilo přes 200 místních a mezinárodních vystavovatelů zastupujících celé spektrum světového obranného průmyslu. ADAS je v současné době jediná výstava na obranu a bezpečnost, která se zabývá specifickými požadavky filipínských ozbrojených sil, národní policie a bezpečnostních agentur. V rámci oficiální účasti České republiky došlo k několika bilaterálním jednáním se zástupci filipínské armády, letectva a Národní bezpečností rady.

V rámci veletrhu došlo k představení českých firem všem hlavním složkám ozbrojených sil, ve kterých můžou české firmy uspět, tedy letectva a pozemních sil. Český stánek a vystavené exponáty byly v permanentní obležení návštěvníků a především oficiálních návštěv z dalších zemí v regionu jako např. Kambodža,Vietnam a Thajsko. Prezentace České republiky byla dále umocněna vstřícným krokem singapurských organizátorů, kteří umístili grafiku CZ na zadní stranu oficiálního průvodce veletrhem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Filipíny). Autor: Benjamin Žiga, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek