Cestovní ruch v Izraeli posiluje

19. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IL - Izrael
  • Datum zveřejnění: 19.03.2019

Forbes opět uvedl Izrael jako jednu z nejlepších turistických destinací na světě ve svém seznamu Top 15 míst k cestování v roce 2019.
Ve Svaté zemi se v roce 2019 odehraje spousta věcí, které mohou posílit výkon turistického odvětví izraelského hospodářství. Nový vysokorychlostní vlak, který již od loňského roku jezdí mezi mezinárodním letištěm Ben Gurionem (které prochází velkou opravou) a Jeruzalémem, konečně spojí i samotný Tel Aviv s Jeruzalém za méně než 30 minut.
Nové hotely jsou připraveny využít příliv turistů. Mezi ně patří i luxusní butik hotel The Setai, umístěný v pevnosti Crusader z 12. století. Na tomto projektu by se měla podílet jedna známá česká firma. Také jeruzalémská hotelová scéna prošla vývojem. Hotely, jako Waldorf Astoria, Orient a David Citadel, nabízejí cestovatelům nová místa k pobytu ve Starém městě. Milovníky luxusních wellness pobytů určitě potěší, že na jaře se otevře nová plážová nemovitost Brown Mediterranean Ashdod. Nejvíce očekávánou událostí v odvětví bude otevření hotelu Six Senses Shahrut na jihu v poušti Negev mimo Eilat, který bude nabízet 58 luxusních apartmánů a vil a také rozsáhlé lázně.
Cestovní ruch v Izraeli stále překonává nové rekordy. Po úctyhodných 4,1 milionech turistů, kteří navštívili Izrael v roce 2018 (o 14 % více než v roce 2017), se očekává, že rok také 2019 bude rekordní. Jenom za leden a únor přijelo do Izraele 683 000 návštěvníků, což je o 16 % více než v prvních dvou měsících roku 2018.
Toto ekonomicky mimořádně zajímavé odvětví určitě skýtá řadu příležitostí i pro české firmy, nejen dodavatele speciálních stavebních materiálů, wellnes, hotelového, restauračního a kuchyňského vybavení, ale třeba i tvůrce specializovaného turistického nebo hotelového software apod.

Zdroj: www.itn.co.il
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: