Ceva-Phylaxia staví výzkumnou a výrobní laboratoř na veterinární vakcíny

29. 1. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 15.01.2019

Farmaceutická společnost Ceva-Phylaxia postaví novou výzkumnou a výrobní laboratoř na vakcíny pro zvířata v maďarském Monoru nedaleko Budapeště. Investice má hodnotu víc než 8 miliard forintů (645 M Kč).
Jelikož se jedná o projekt, který dává práci osobám s vysokým vzděláním a také přináší do země inovativní technologie, maďarský ministr zharaničních věcí a zahraničního obchodu Péter Szijjártó oznámil, že vláda přispívá státní podporou 1,63 miliard forintů. 
Farmaceutický průmysl je podle slov ministra Szijjártóho tradičně silným oborem, ze států V4 je poměr farmaceuického vývoje a výzkumu nejvyšší právě v Maďarsku. Minulý rok zaměstnávala 30 tisíc osob, její obrat do prosince 2018 přesahovala 810 miliard forintů (65 mld. Kč). 84,5 % léků vyrobených v Maďarsku jde na export. Ceva-Phylaxia vyváží až 95 % svých produktů. Je třetím největším výrobcem vakcín pro kuřata na světě. Výzkumnou a vývojovou činnost vykonává společnost mimo Maďarsko jen v USA a v Japonsku.

Zdroj: http://www.kormany.hu/hu/kulgazdasagi-es-kulugyminiszterium/hirek/csaknem-8-milliard-forintos-allatgyogyaszati-beruhazas-indul-monoron
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: