Chorvatsko: rekordní turistická sezona

1. 2. 2018

  • Země: HR - Chorvatsko
  • Datum zveřejnění: 01.02.2018

Na prezentaci výsledků z Chorvatského turistického informačního systému eVisitor (oceněného Světovou turistickou organizaci na veletrhu FITUR v Madridu) ministr cestovního ruchu Gari Cappelli uvedl, že v roce 2017 navštívilo Chorvatsko o 13 % více návštěvníků oproti roku 2017. Chorvatské turistické sdružení zaznamenalo také růst přenocování o 12 % na celkový počet 102 milionů nocí. Tomuto růstu přispěli především Němci s růstem nocí o 24 %, ale i Češi s 6 %.

Nejvíce zahraničních návštěvníků na východní jaderské pobřeží přicestovalo z Německa, Slovinska, Rakouska a Polska. Velký nárust zájmu o chorvatské přímořské destinace projevují občané USA. Nejnavštěvovanějšími destinacemi jsou města Dubrovník, Rovinj, Poreč, Medulin a Umag. Roste rovněž zájem o ostrovní letoviska.

Nejvíce hostů přenocovalo v privátním ubytování (35 mil. nocí), poté v hotelech (25 mil. nocí), kempech (19 mil. nocí) a na jachtách (3,2 mil. nocí).

Celkové příjmy z cestovního ruchu za rok 2017 činí 11 miliard EUR.

Ministr Gari Gappelli předpověděl i pro rok 2018 další nárust navštěvnosti o 7 % a očekávání, že se do cestovního ruchu proinvestuje až 1 miliarda EUR, především do hotelů a zařízení zdravotního turizmu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Záhřebu
Zdroj: Privredni vjesnik

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: