Chovatelé skotu z Turecka se seznámí s českými produkty a technologiemi

19. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Chovatelé skotu z Turecka se seznámí s českými produkty a technologiemi Český plemenný skot se v Turecku v posledních letech stal žádaným pro svou vysokou kvalitu. České firmy mají nyní šanci uspokojit i stoupající poptávku po technologiích a produktech pro jeho chov. Příležitostí k přímým kontaktům je incomingová mise během veletrhu TECHAGRO.

V této 80milionové zemi trvale roste poptávka po hovězím masu, kterou se daří momentálně uspokojit pouze díky stoupajícímu dovozu z mnoha zemí světa. Domácí soukromí investoři i státní instituce, která domácí trh s masem reguluje, však usilují o zvýšení kapacit domácího chovu (pouze letos o 1 milion zvířat) a omezení importní závislosti.

V reakci na tuto potřebu Velvyslanectví ČR v Ankaře, v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničí a s podporou Ministerstva zemědělství ČR, připravuje v týdnu od 9. dubna 2018 incomingovou misi tureckých firem a expertů z oblasti chovatelství dobytka.

Kromě jednání s českými svazy chovatelů a prezentace vysokých standardů veterinární péče je akce zaměřena na návštěvu veletrhu AGRO TECH v Brně a jednotlivých českých firem v oboru přímo v jejich provozech. Cílem je představit české producenty zejména v těchto segmentech:

  • mechanizace na přípravu krmiva a technologie pro provoz stájí (včetně technologie krmení a dojení)
  • veterinární přípravky a vakcíny
  • genetický materiál a expertní služby
  • krmné směsi a speciální doplňky stravy

Firmy mající zájem o představení svých produktů a technologií se mohou setkat se zástupci předních tureckých chovatelských firem přímo na veletrhu AGRO TECH, nebo je případně přivítat ve svých provozech. Bližší informace lze získat na emailu erik_siegl@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ankaře (Turecko). Autor: Erik Siegl, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek