CME Group Chicago uvedla na trh nový produkt

11. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 11.05.2019

Společnost CME Group uvedla, že během obchodování v prvních čtyřech dnech tohoto týdne účastníci trhu koupili a prodali téměř 2 miliony svých nových kontraktů na futures v mikro e-mini; existují čtyři, z nichž každá sleduje jeden ze čtyř velkých akciových indexů v USA.
Smlouvy jsou menšími verzemi populární smlouvy společnosti CME e-mini, která byla zavedena koncem 90. let jako menší verze rozsáhlejší smlouvy sledující akciový index S&P 500. Vzhledem k tomu, že hodnota akcií vzrostla, nové menší smlouvy CME zlevnily účastníkům trhu obchodování s deriváty.
Nové smlouvy jsou obzvláště atraktivní pro nezávislé profesionální obchodníky a ty, kteří obchodují prostřednictvím maloobchodních zprostředkovatelů, jako jsou TD Ameritrade, E-Trade Financial a TradeStation Securities. Přesný počet mikropodniků obchodovaných v prvních čtyřech dnech byl 1 934 834, ve srovnání s celkovým počtem 13 618 494  futures kontraktů e-mini obchodovanými během stejného období. Zhruba čtvrtina obchodování s novými mikro kontrakty pocházela z míst mimo USA.

Zdroj: www.chicagobusiness.com/finance-banking/cmes-new-contract-its-most-successful
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: